İstanbul'da okullara tatil yok

Gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmeyeceğini söyleyen Vali Güler, "Ulaşımda sıkıntı yok" dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmeyeceğini bildirdi.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizesiyle hacca giden ilk kafilenin Atatürk Havalimanı'ndaki uğurlama törenine katılan Güler, basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtladı. Güler, İstanbul'da yağan karın ulaşım bakımından bir sıkıntı yaratmadığını belirterek, okulların tatil edilmeyeceğini söyledi. Ekiplerin geceden beri koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ve yollarda bir sıkıntı olmadığını ifade eden Güler, şöyle devam etti:
"Okullarla ilgili tatil kararı alınacaksa, bunu çocuklarımız evlerinden çıkmadan yapacağız. Ya bir gün önce saat 19.00'a kadar ilan edeceğiz ya da sabah saat 05.00'e kadar duyuracağız. Bu seneki prensibimiz budur. Bugün için bir sıkıntı yok."

'EĞİTİMDE SIKINTI YOK'

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey de, meteoroloji yetkilileriyle dün akşam görüştüklerini ve kendilerine karın bugün 06.00 ile 10.00 saatleri arasında etkili olacağının, öğleden sonra da etkisinin azalacağının söylendiğini bildirdi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ana arterleri açık tutması nedeniyle okulların tatil edilmesine gerek görülmediğini vurgulayan Balıbey, "Şu an okullarımızda herhangi bir sıkıntı yok. Dersler devam ediyor. Kar yağışı akşam saatlerine kadar sürecek olursa, durumu yeniden değerlendiririz. Yarına ilişkin tatil olup olmayacağına o zaman karar veririz" dedi.