İstanbul'da operasyon: 17 gözaltı

İstanbul'da operasyon: 17 gözaltı
İstanbul'da operasyon: 17 gözaltı
İstanbul'da 28 adrese düzenlenen operasyonlarda PKK üyesi oldukları iddiasıyla 14, HDP Ataşehir binasına saldırdıkları gerekçesiyle de 3 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL -  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri 11 ilçede 28 adrese baskın düzenledi. Yapılan operasyona Özel Harekat, Havacılık Şube ve Çevik Kuvvet ekipleri destek verdi. Operasyon kapsamında 14'ü PKK ve YDG-H üyesi olduğu öne sürülen toplam 17 şüpheli gözaltına alındı. 

ATAŞEHİR HDP'YE SALDIRAN 3 KİŞİ GÖZALTINDA

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, HDP Ataşehir İlçe Başkanlığı'na girerek içeride bulunan masa, sandalye ve bilgisayarları aşağıya attığı ve ateşe verdiği tespit edilen 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan diğer 14 şüphelinin ise HDP binalarına saldırıları önlemek için koruma bahanesiyle vatandaşları sokak eylemleri yapmaya zorladıkları iddia edildi.

BİNLERCE DAKİKALIK GÜVENLİK KAMERASI İNCELENİYOR

Polis yetkilileri operasyonların aralıksız devam edeceği belirterek, Sultanbeyli, Pendik ve Büyükçekmece ilçelerindeki HDP binalarına zarar veren şüphelileri yakalamak için binlerce dakikalık güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldığı öğrenildi.
Şüphelier, Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin, sorgulanması devam ediyor.
DHA-Çağatay KENARLI