İstanbul'da perşembe günü okullar tatil mi? (8 ocak)

İstanbul'da perşembe günü okullar tatil mi? (8 ocak)
İstanbul'da perşembe günü okullar tatil mi? (8 ocak)
İstanbul'da okulların 2 gün tatil olmasının ardından perşembe günü de okulların tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada İstanbul'da okulların 8 ocak perşembe günü de tatil olacağı belirtildi.

İstanbul 'da okullar 8 Ocak perşembe günü tatil mi? İstanbul Valiliği don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime-öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı.


8 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL?

Sivas, Nevşehir ve Yozgat'ta okullar yoğun kar yağışı nedeniyle yarın da tatil edildi.

BURSA

Bursa'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, Bursa Valiliği kentteki tüm ilk, orta ve liselerde eğitime yarın (Perşembe) bir gün daha ara verdi.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Bursa'da yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Bursa Valiliği kötü hava koşullarının devam etmesi nedeniyle yarın da il genelindeki ilk, orta ve lise dereceli okullarda eğitime yarın da (Perşembe) ara verdi. Valilik, resmi kurumlarda çalışan hamile ve engelli kişileri de yarın idari izinli olarak sayacak.

Bursa'da ilk, orta ve lise olmak üzere bin 490 okulda, toplam 520 bin öğrenci eğitim görüyor.

BİNGÖL
Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı tüm ilçelerdeki okullarda yarın içinn eğitime bir gün ara verildi. Bingöl Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin perşembe ve cuma günü izinli olduklarını açıkladı.

KIRŞEHİR

Kırşehir il genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Kırşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler ile engelliler ve hamile memurların da yarın izinli sayılacağı açıklamasını yaptı.

KOCAELİ

Kocaeli'de salı günü kar yağışı nedeniyle derslere ara verilen okullarda tatil bir gün daha uzatıldı.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, meteorolojik raporlar doğrultusunda kar yağışıyla birlikte hava sıcaklıklarındaki aşırı düşüş ve buzlanma nedeniyle ulaşım güçlüğü çekileceğinden, yarın da (perşembe) okulların tatil olduğunu açıkladı.

Kocaeli Üniversitesi'nde de salı günü ara öğretimin yarın da yapılmayacağı, burada da tatilin 3 güne çıktığı belirtildi.

SİVAS

Olumsuz hava koşulları nedeni ile Sivas genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün süreyle tatil edildi. İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelinde idari izinli sayılacağı bildirildi. Ayrıca olumsuz hava şartları nedeniyle Türk Hava Yolları'nı TK 2660 sefer sayılı Sivas- İstanbul uçak seferi iptal edildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir Valiliği, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, il genelinde ana okulları, ilk ve orta ortaöğretim okullarında yarın 1 gün süreyle eğitime ara verilmesini kararlaştırdı.
Valilik'ten yapılan açıklamada, yarın öğrencilerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacak

YOZGAT
Yozgat'ta yoğun tipi ve soğuk hava nedeniyle okullar yarın da tatil edildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçe ve köylerinde yarın (Perşembe) ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime ara verildiği belirtildi.

KARABÜK
Karabük'te kar tatili uzadı. Kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verilen kentte yarın da ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.