İstanbul'da PKK operasyonu: 69 gözaltı

İstanbul'da terör örgütüne yönelik çalışmalarda, bazı eylemlerin organizasyonunu yaptıkları, bazı eylemlere de katıldıkları öne sürülen 69 şüpheli yakalandı.

İSTANBUL - İstanbul'da terör örgütüne yönelik çalışmalarda, bazı eylemlerin organizasyonunu yaptıkları, bazı eylemlere de katıldıkları öne sürülen 69 şüpheli yakalandı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 'Emperyalizme, Irkçılığa ve Şovenizme Karşı İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği' adı altında 9 Aralık'ta planlanan mitingin İstanbul Valiliği'nce yasaklanmasının ardından, bu tarihten önce, bu durumu terör örgütü lehine kullanarak, kentin değişik yerlerinde eylem hazırlığı içerisinde oldukları ya da söz konusu eylemleri organize ettikleri tespit edilen örgüt mensuplarına yönelik operasyon başlatıldı.
Operasyon kapsamında, 9 Aralık'ta Bağcılar, Bayrampaşa, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Kâğıthane, Küçükçekmece, Şişli ve Sultanbeyli ilçelerinde molotofkokteyli atarak korsan gösteri yapılması eylemlerine katılan 53 kişinin de aralarında bulunduğu, 24'ü küçük yaşta olan toplam 69 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 47'si mahkemeye sevk edildi. Zanlılardan 18'i tutuklandı, 29'u ise serbest bırakıldı. Diğer 22 kişinin ise adliyedeki sorgusu devam ediyor.