@ismailsaymaz

İstanbul'da polis, trafikte itiraz eden yolcunun burnunu kırdı

İstanbul'da polis, trafikte itiraz eden yolcunun burnunu kırdı
İstanbul'da polis, trafikte itiraz eden yolcunun burnunu kırdı
İstanbul'da, trafikte önleyici arama yapan üç polis, iddiaya göre, sorulara ters cevap verdiği için 50 yaşındaki Yılmaz Paşaoğlu'na bir cisimle vurarak, burnunu kırdı. Zorla yere yatırılıp üzerine çıkılan Paşalıoğlu, bayıltılana kadar dövüldü. 
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL -  İstanbul ’da yaşayan 50 yaşındaki Yılmaz Paşalıoğlu, 23 Mart günü saat 02.00 dolaylarında Üsküdar’daki evine gitmek üzere Kadıköy’den taksiye bindi. Önleyici aramalar kapsamında Kapıağzı’nda taksiyi durduran polisler, Paşalıoğlu’ndan kimliğini göstermesini ve araçtan inmesini istedi. Paşalıoğlu’na göre, devamında şunlar yaşandı:

“İner inmez bana kaba davrandılar. Sanırım benden hoşlanmadılar. ‘Elini kaldır, konuşma’ diyorlardı. Ben de ‘Ne oluyor?’ dedim. ‘Konuşma’ dediler. Ellerimi taksinin üzerine koydurdular, ayaklarıma vurarak açmak istediler. Bir şey demedim. Sonra bir polis kaba bir şekilde ‘Nerede oturuyorsun?’ dedi. ‘Kimliğim elinde, neden soruyorsun, sana ne?’ dedim. Bunun üzerine hemen arkasındaki bir başka polis, burnumun üzerine kelepçe ya da cop gibi sert bir cisimle vurdu. Anlamadım nereden geldiğini ve neyle vurduğunu. Ama çok sertti. O an burnum kırıldı. Kollarımı bükerek kelepçe taktılar ve vura vura beni yere yüz üstü yatırdılar. Bir tanesi de sırtıma çıkmıştı. Benim kalkacak takatim bile yoktu. O an öleceğimi hissettim. ‘Bunlardan kurtulamam’ dedim. Neyse ki biri, ‘Siz ne yapıyorsunuz, adamı öldürecek misiniz’ deyince bana vuran üç polis beni bıraktı. Bayılmışım. Kalktığımda aklım başımda değildi. Beni polisler hastaneye bıraktı.”

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Paşalıoğlu’nun burnunun kırıldığı belirlendi. Tedavi edilen Paşalıoğlu, aynı gün İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nda polisler hakkında şikayetçi oldu. İki çocuk babası Paşalıoğlu, “Bana deselerdi ki polis böyle bir şey yapıyor, inanmazdım. Artık her şeye inanırım. Haksızlığa uğradım. Ölümü gördüm, geri döndüm. Hiçbir sebep yoktu” diyor.  http://www.radikal.com.tr/132819313281932

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İnsan - cem_ozgen

  Sen bu eğitimi ,donanımı, psikolojisi yetersiz polise iç guvenlik yasası ile birde kral yetkisi verirsen bu ülkede süregelen polis şiddeti artar ,artar gider ,ayrıca bu yasa ile vatandaşını guvenliğini sağlıyacam diye ozgürlük ,güvenlik ikilemine düşürmek tam bir acizliktir galiba bunlar daha iyi gunler polis şiddetini bu ülkede bundan sonra daha fazla yaşıyacaz.

  BUNU MAGANDALAR BİLE YAPMAZ - m.rozbilen

  Hızla polis devletine doğru marş marş. Sayın C.Başkanımız sağ olsun. Bütün bunlar onun sayesinde. Hak mak aramak da neymiş? Bu gidiş, gidiş değil. Anlayamadığım Polislere ne oluyor? Sanki bu ülkenin vatandaşı değiller. Uzaydan falan bir yerlerden gelmiş gibiler. Biri vur dedi mi o öldürüyor. Ne zevk alıyorlar, anlamış değilim. Vatandaş'ın hak arama devrine son verildi. Sen misin polis'e ters cevap veren, ya da itiraz eden? Bu arkadaş burnunun kırıldığıyla kurtuldu. Vurulabilirdi de. Nasıl olsa cezasızlık ve soruşturmasızlık devam ediyor. Merak ediyorum, polis hangi hareketi ile soruşturulabilecek?