İstanbul'da poyraz fırtınasına dikkat!

Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, kentte poyraz fırtınasıyla birlikte kar yağışının sürdüğünü ve yağışın bu gece de etkili olacağını söyledi.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte poyraz fırtınasıyla birlikte kar yağışının sürdüğünü ve yağışın bu gece de etkili olacağını söyledi. Yıldırım, son 24 saat içinde Kartal'da metrekareye 40, Göztepe'de 49, Florya ve Sarıyer'de 50, Şile'de 58, Kilyos-Kumköy'de 64 kilogram yağış düştüğünü söyledi.
Kar yağışının yarın ve cumartesi günü aralıklı olarak sürmesinin beklendiğini anlatan Yıldırım, özellikle bu geceden itibaren hafta sonu dahil olmak üzere kuvvetli don ve buzlanma meydana geleceğine dikkati çekti. Yıldırım, "Özellikle poyraz fırtınası bugün çok etkili olacak ve öğleden sonra etkisini artıracak. Vatandaşlar ve gemicilerin dikkatli olması gerekir" dedi.
Önümüzdeki pazar günü havanın parçalı bulutlu olacağını kaydeden Yıldırım, kentte ısının yarın eksi 5 - eksi 3, cumartesi günü eksi 6 - eksi 2, pazar günü de eksi 6-1 derece olmasının beklendiğini sözlerine ekledi.