İstanbul'da sabah çilesi: Araçlar kaydı, trafik aksadı

İstanbul'da sabah çilesi: Araçlar kaydı, trafik aksadı
İstanbul'da sabah çilesi: Araçlar kaydı, trafik aksadı
İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle kısa sürede yollarda kar birikintileri oluşunca trafik aksadı, kazalar oldu. Atatürk Havalimanı'nda yoğun kar yağışı nedeniyle uçakların iniş ve kalkışları durduruldu. Yoğun kar yağışı devam ediyor.

RADİKAL – İstanbul 'da dün akşam hızını iyice artıran ve tüm kenti beyaza bürüyen kar yağışı devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle kısa sürede yollarda kar birikintileri oluştu. Ana arterlerde bile kar birikmesi trafiği olumsuz etkiledi. Atatürk Havalimanı'nda yoğun kar yağışı nedeniyle uçakların iniş ve kalkışları durduruldu. Kentin özellikle Avrupa yakasında, TEM otoyolu ve E-5 gibi ana arterler bile karla kaplanırken bazı sürücüler kar yağışının bir gün önceden başlamış olmasına rağmen belediyenin yetirince tedbir almamasına tepki gösterdi. 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Aralıklarla devam eden kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar etkili olması beklenmektedir. Trafikte yaşanan aksaklıkların önüne geçilebilmesi amacıyla başta TIR ve kamyonlar olmak üzere zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyecektir" denildi. Valilik, "Kar yağışının genel hayatı olumsuz etkilememesi amacıyla" vatandaşların, 'zorunlu olmadıkça' özel araçları ile trafiğe çıkmamalarını istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kar küreme ve tuzlama araçları sabah saatlerinde ana arterlerde çalışmaya başladı ama özellikle TEM Mahmutbey mevkii ile E-5 Sefaköy civarında yol tamamen karla kaplandığı için trafik felç oldu. 

Sabah saatlerinde Bomonti-Dolmabahçe tünelinden çıkan sürücüler Vodafone Arena Stadı'nın yanında ilerlemekte zorluk yaşadı. Bir çok araç bu noktada yolda kaldı. Vatandaşlar araçları iterek bu noktadan kurtarmaya çalıştı.


TİPİ AĞAÇ DEVİRDİ
Yoğun kar ve tipi nedeniyle Küçükyalı Gülistan Sokak'ta devrilen ağaç, elektrik tellerini kopardı, bir binanın bahçe duvarında da hasara neden oldu.

Beyoğlu Yedi Kuyular Caddesi'nde araçlar yolda ilerlemekte güçlük çekti. Adeta buz pistine dönen yollarda bazı araçlar kayarken bazıları ise yolda kaldı. Yolda kalan araçlar ise zincir takarak yollarına devam etti. 

İstanbul'da kar kalınlığı bazı noktalarda 60 santimetreye ulaştı


THY'DEN REKOR: 334 SEFER İPTAL EDİLDİ
THY, 18-19 Şubat tarihleri arasında İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından yaşanan meteorolojik hadise nedeniyle 334 seferin yapılamayacağını duyurdu. THY, yolculardan seyahatleri öncesinde uçuşları ile ilgili son durumu internet sitesi ve çağrı merkezlerinden kontrol etmeleri istendi.

DÜN AKŞAM DA ÇİLE YAŞANDI
İstanbul'da dün sabah saatlerinde başlayan ve akşama saatlerine doğru etkisini artıran yoğun kar yağışı adeta hayatı durdururken, yoğun kar yağışı ile birlikte aksayan trafik, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunda meydana gelen kazalarla vatandaşlar için çileye döndü. Mesai saatinin dolmasıyla evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar saatlerce yollarda kaldı.

D-100 Karayolu Avcılar istikametinde yoğun trafik, zaman zaman durma noktasına geldi. Vatandaşlar toplu taşıma araçları ve servislerden inerek her iki yöne yaya olarak devam etmek zorunda kaldı.


THY uçağı pistten çıktı, yolcular tahliye edildi


Balıkesir'de eğitime kar engeli