'İstanbul'da sahne almak istiyorum'

Rumelihisarı konseri İstanbul Valiliği'nce son anda iptal edilen Yunanlı sanatçı Yorgo Dalaras, iptal için gösterilen 'güvenlik nedenleri'ne inanmak istediğini ancak Türkiye'deki seçim ortamının da gelişmelerde etkili olduğunu söyledi.
Haber: YORGO KIRBAKİ / Arşivi

ATİNA - Rumelihisarı konseri İstanbul Valiliği'nce son anda iptal edilen Yunanlı sanatçı Yorgo Dalaras, iptal için gösterilen 'güvenlik nedenleri'ne inanmak istediğini ancak Türkiye'deki seçim ortamının da gelişmelerde etkili olduğunu söyledi.
Dalaras, konsere eylül ya da nisanda izin verilmesi halinde hiçbir sorun çıkmayacağına inandığını belirterek, 10 yıl önce Gökçeada'da konser verdiğini hatırlattı. Dalaras, "Nâzım Hikmet hayranıyım. Türkiye'de demokrasi için mücadele eden insanların hayranıyım. Türk-Yunan dostluğundan yanayım" diye ekledi.
İstanbul'da mutlaka konser vermek istediğini vurgulayan Dalaras, 22 yaşındayken Türk-Yunan dostluğu konulu şarkı söylediğini, ayrıca 1999'da Türkiye'deki depremzedeler için İskeçe ve Gümülcine'de düzenlenen konserlere katıldığını belirtti.