İstanbul'da sahte polisten, polise silahlı saldırı

İstanbul'da sahte polisten, polise silahlı saldırı
İstanbul'da sahte polisten, polise silahlı saldırı
Ataşehir'de sahte polis kimliği gösteren şüpheli şahıs polise ateş açtı. B.D. isimli polis memuru kolundan hafif yaralanırken şüpheli ayağından vurularak etkisiz hale getirildi.

İSTANBUL İstanbul dün gece yarısı saatlerinde iki ayrı yakada iki ayrı silahlı saldırı olayı yaşandı. Kağıthane'de seyir halindeki bir otomobile başka bir otomobilden ateş açıldı ve sürücü ağır yaralandı. Ataşehir'de ise polise sahte polis kimliği gösteren bir şüpheli durumdan şüphelenen ekiplere ateş açtı.

Edinilen bilgiye göre Ataşehir'deki olay şöyle gelişti: Devriye gezen polis, şüphe üzerine durdurduğu bir araç içinde bulunan iki kişiye kimlik sordu. Kiralık olduğu öğrenilen araçtaki iki kişiden Hakan Pekinci, komiser olduğunu belirterek başka bir isme düzenlenmiş sahte polis kimliği gösterdi. Polis memuru kimlikten şüphelenerek kendilerini polis merkezine davet etti. Kendisini komiser olarak tanıtan şüpheli, İçerenköy Polis Merkezi önüne gelince araçtan inip belindeki silahı çekip polis memurlarına doğru ateş etti ve kaçmaya başladı. Polis memuru açılan ateş sonucu kolundan hafif şekilde yaralandı ve kaçan şüphelinin peşinden koşmaya başladı.

Polis merkezinin karşı sokağına giren saldırganın peşinden koşan yaralı polis saldırganı ayağından vurarak etkisiz hale getirdi. Kargaşa esnasında aracı kullanan diğer şüpheli Hakan Sarı da olay yerinden 34 KV 2341 plakalı kiralık araçla kaçtı. Daha sonra kiralık aracın  sahibinin yanına giden Sarı araç sahibiyle birlikte polis merkezine gelip teslim oldu. Yaralı sahte polis ambulansla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilirken kolundan yaralanan polis memuru B.D. Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Şüpheliler hakkında geniş çaplı inceleme başlatılırken terör bağlantıları olup olmadığı araştırılıyor.

(Ramazan EĞRİ / DHA)

Kağıthane'de silahlı saldırı: 1 yaralı