İstanbul'da şiddetli yağış hayatı felç etti!

İstanbul'da şiddetli yağış hayatı felç etti!
İstanbul'da şiddetli yağış hayatı felç etti!
İstanbul'da beklenen yağış akşam saatlerinde şiddetli gök gürültüsü, yıldırımlarla birlikte aniden başladı. Şiddetli yağışın ardından, şehrin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi yaşandı. Yağış, Atatürk Havalimanı'nda uçak seferlerini de olumsuz etkiledi.

RADİKAL - Meteoroloji'nin uyarısının ardından İstanbul 'da akşam saatlerinde şiddetli yağış kendisini gösterdi. Gökgürültülü sağanak yağışın ardından bazı bölgelerde elektrikler kesildi.

UÇAKLAR HAVADA TUR ATTI

İstanbul'da saat 20:10'da başlayan gök gürültülü sağanak yağmur nedeniyle, Atatürk Havalimanı'nda uçak seferleri de olumsuz etkilendi.Kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, şiddetli yağışların olduğu saatlerde Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı. İnişteki uçaklar uzun süre havada tur atmak zorunda kaldı.Uçaklar pas geçerken bazı uçaklar ise yakıt kritiğine girdi. Bazı uçaklar başka meydanlara yönlendirildi. Bir uçağın pilotu, altimetre yani irtifa göstergesi arızası olduğunu hava trafik kontrolörlerine belirterek kendilerinin elektrik yüklü bulutlardan kurtarılmasını istemesi dikkat çekti. Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak uçaklarda uzun süre gecikmeler meydana geldi. Uçakların iniş pisti değiştirildi. 

ŞİMŞEKLER GÖKYÜZÜNÜ AYDINLATTI

Akşam saatlerinde bulutlar karardı, yağış öncesi kısa süreli fırtına çıktı. Ardından gök gürültülü yağmur başladı. Şimşekler uzun süre birbiri ardına çaktı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, bulundukları yerlerdeki korunaklı alanlara sığındı. Bazı binalara yıldırım isabet etti, çukur bölgelerde su baskınları meydana geldi.

SİLİVRİ'DE EVLERİ SU BASTI, OTOBÜSÜN ÜSTÜNE DİREK DEVRİLDİ

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve fırtına, özellikle Silivri'de etkili oldu. Şiddetli sağanak nedeniyle Silivri'de bazı araçlar yolda kaldı, bazı ev ve yerlerini su bastı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlara sığındı. Silivri İtfaiyesi'ne bağlı ekipler, olaylara hızlı müdahale için ilçede devriye gezdi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da bölgede incelemelerde bulundu.
Kavacık Meydanı'nda ise bir otobüsün üzerine direk devrildi. 

Kağıthane, Şişli ve Beşiktaş 'ta fırtına ve yağış nedeniyle elektrik kesintileri meydana geldi.

TEKİRDAĞ'DA BİR ARAÇ YOLDA OLUŞAN ÇUKURA DÜŞTÜ

Tekirdağ'da etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına nedeniyle bir aydınlatma direği yola devrildi, bir araç yolda oluşan çukura düştü.
Şiddetli rüzgar nedeniyle, bazı evlerin metal çatıları uçtu, Muratlı Caddesi'nde bir aydınlatma direği yola devrildi.
Trafik polisi ve Trakya Elektrik Dağıtım AŞ (TREDAŞ) ekiplerince aydınlatma direği yoldan kaldırılarak trafik akışı sağlandı.
Aydoğdu Mahallesi'nde ise bazı elektrik telleri koptu, kentin bazı mahallerinde bir süre elektrik kesintisi yaşandı.
Yağış nedeniyle, Sancar Sokak'ta da Adnan Esen'in kullandığı 34 AU 4650 plakalı otomobil, yolda oluşan çukura düştü.

Yağışlı havanın gece boyunca aralıklarla etkisini sürdürmesi bekleniyor.

(AA)