İstanbul'da sigarasız taksi dönemi başladı

Esnaf Odası ve İstanbul Valiliği'nin ortaklaşa başlattığı kampanya uyarınca artık taksi ve taksi dolmuşlarda şoförler dahil kimse sigara içmeyecek, yolcular sigara içen şoförü Esnaf Odası'na şikâyet edebilecek.

İSTANBUL - Esnaf Odası ve İstanbul Valiliği'nin ortaklaşa başlattığı kampanya uyarınca artık taksi ve taksi dolmuşlarda şoförler dahil kimse sigara içmeyecek, yolcular sigara içen şoförü Esnaf Odası'na şikâyet edebilecek. İstanbul Kanser Kontrol Danışma Kurulu'nun raporu doğrultusunda alınan karar uyarınca İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası dün taksi ve taksi dolmuşlarda 'Sigaraya Hayır' kampanyasını başlattı. Kampanyayla İstanbul'daki 18 bin taksiye 'Sigara sağlığa zararlıdır', 'Sigara öldürür' çıkartmaları yapıştırılacak.
İstanbul Valiliği'nin sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı Necati Şentürk Sigarayla Mücadele Kanunu'nun uygulama alanları içinde, taksilerin olmadığını ifade ederek kampanyanın hem şoför hem de yolcuları tütünün zararından korumak için faydalı olacağını söyledi. İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu da durak başkanlarından 'Sigaraya Hayır' kampanyasına katılacaklarına dair söz aldı.