İstanbul'da 'skank' operasyonu

İstanbul'da 'skank' operasyonu
İstanbul'da 'skank' operasyonu
Avcılar, Bakırköy ve Bayrampaşa'da uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeye operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 350 kilo 530 gram "skank" adı verilen uyuşturucu ele geçirilirken 7 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet kaynakları uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 10 milyon lira olduğunu belirtti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine yapılan bir ihbar üzerine uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeyi takibe aldı. Polis ekipleri şebeke elemanlarının Arnavutluk ve Kosova'dan İstanbul'a 'Skank' isimli 'Yeşil Kokain' olarak tabir edilen uyuşturucu maddeyi soktuğunu belirledi.

Ekipler şebeke üyelerinin buluşmaları, gittikleri yerleri bir süre fiziki ve teknik olarak takip etti. Polis, geçtiğimiz pazartesi akşamı Avcılar, Bakırköy ve Bayrampaşa'da şebekenin kullandığını belirlediği 2 otomobil, ev ve depoya eş zamanlı baskın yaptı. Narkotik ekipleri Bakırköy meydanda bulunan evde yaptıkları aramada 251 paket halinde 280 kilo, iş yerinde ise 41 paket halinde 43 kilo 530 gram, otomobillerde ise 25 paket halinde toplam 27 kilo 'skank' ele geçirdi. Ekipler adreslerde aramalar sırasında 11 bin Euro, 16 bin 660 lira ve 2 otomobile el koydu.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheli sorgulanmak üzere Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler Çarşamba günü Küçükçekmece Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerden 5'i tutuklanırken, 2'si ise Adli Kontrol Kararı'yla serbest bırakıldı.

 TÜRKİYE'YE YENİ SOKULMAYA ÇALIŞILIYOR

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 'skank' isimli uyuşturucunun bonzai türevi sentetik bir uyuşturucu madde olduğu Türkiye piyasasına yeni sokulmaya çalışıldığı öğrenildi Operasyonda ise yaklaşık 10 milyon liralık uyuşturucuya el konulduğu öğrenildi.

OPERASYON POLİS KAMERASI'NDA

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şebekenin Bakırköy Meydanı'nda bulunan evine girmeleri polis kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Polis kameralarına yansıyan görüntülerde, ekiplerin daireye girmeleri görülüyor. Daha sonra polis ekipleri daire içinde arama yapmaları ve evde skankları bulmaları polis kameraları tarafından kaydedildi. Narkotik ekipleri ayrıca şebekeye ait 2 otomobilin bagajlarında bulunan uyuşturucu maddeleri bulmaları ve incelemeleri görüldü.

Çağatay KENARLI / İSTANBUL- DHA