İstanbul'da su baskını üç can aldı

Bahçe duvarı çöken binanın bodrum katına yağmur suyu dolması sonucu üç çocuk boğularak öldü.

Bahçelievler'de bahçe duvarı çöken binanın bodrum katına yağmur suyu dolması sonucu üç çocuk öldü, anne yaralı kurtarıldı.
Soğanlı Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi Öner Sokak'taki dört katlı binanın bahçe duvarı çöktü. Bahçe duvarının bodrum katın duvar ve penceresine doğru yıkılması sonucu yağmur nedeniyle sokakta biriken su içeri dolmaya başladı. Bodrum katta oturan Şengör ailesi suların yükseldiği dairede mahsur kaldı. Bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. İş makinelerinin de yardımıyla çalışma başlatan itfaiye ekipleri, boğulmamak için dairenin banyo penceresine yaklaşan anne Hızna Şengör'ü kurtardı. Kırık nedeniyle bacağının alçıda olduğu belirtilen Hızna Şengör, ambulansla Bakırköy Dr. Sadi Onuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Su tahliye çalışmalarını sürdüren ekipler, olay sırasında dışarıya çıkmayı başaramayan 15 yaşındaki Yıldız ve üç yaşındaki İbrahim ile dört aylık Oktay Şengör kardeşlerin cesetlerine ulaştı. Üç çocuğunu kaybeden baba Abdülrezzak Şengör'ün Silvan'da olduğu öğrenildi.
Bu arada itfaiye ekiplerinin çalışmaları sırasında Şengör ailesinin yakınları, çekilen güvenlik şeridini aşarak içeriye girmeye çalıştı. İtfaiye ekiplerine tepki gösteren ailenin yakınları polislerle de tartıştı.
Öte yandan bazı görgü şahitleri alt kısmı toprak olan ve yağmur nedeniyle yumuşayan bahçe duvarının bitişiğine park etmeye çalışan bir minibüsün manevrasından sonra çöktüğünü iddia ettiler.