İstanbul'da sürücüsüz kamyon dehşeti!

İstanbul'da sürücüsüz kamyon dehşeti!
İstanbul'da sürücüsüz kamyon dehşeti!
Sultangazi'de park halindeki kamyonet freni boşalınca önündeki aracı sürükleyerek aşağı doğru kaymaya başladı. Bu sırada kaldırımda yürüyen anne ve çocuğu, sürüklenen otomobilin altında kaldı.

İSTANBUL - Sultangazi'de park halindeki kamyonet freni boşalınca önündeki aracı sürükleyerek aşağı doğru kaymaya başladı. Bu sırada kaldırımda yürüyen anne ve çocuğu, sürüklenen otomobilin altında kaldı. Olay anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. 

Kaza, Yunus Emre Mahallesi, Adem Yavuz Caddesi 76 numara önünde saat 12.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 34 GVJ 01 plakalı kamyoneti henüz kimliği belirsiz bir sürücü cadde üzerine park etti. Sürücünün inmesinden sonra kamyonet bir anda hareket etmeye başladı. Kamyonetin ilerlediğini gören sürücü peşinden koşsa da kamyonete yetişemedi.

Gittikçe hızlanan kamyonet, park halindeki 34 CVS 61 plakalı otomobili önüne katarak sürükledi. Sürüklenen otomobil de kaldırımda yürüyen ve okula gittikleri belirtilen Gurbet Gürbüz (30) ile oğlu Eren Gürbüz’e (8) çarptı. Çarpmanın etkisiyle anne ve oğul kaldırımla bina arasındaki merdiven boşluğuna fırladı. Ardından da kamyonet çarptığı park halindeki otomobil kadının ve çocuğun üzerine düştü. Kazaya sebebiyet veren kamyon ise park halindeki başka bir kamyonete daha çarparak durdu. Kazayı görerek koşan vatandaşlar, anne ve oğlunu yaralı olarak kurtardı.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı anne Gurbet Gürbüz ve oğlu Eren Gürbüz ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne Gurbet Gürbüz’ün sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi. Eren Gürbüz'ün ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

(İbrahim AKTÜRK-Süleyman KAYA/DHA)