İstanbul'da tramvay yolcularını otobüsler taşıdı

İstanbul'da tramvay yolcularını otobüsler taşıdı
İstanbul'da tramvay yolcularını otobüsler taşıdı
Bağcılar-Kabataş tramvay hattının Pazartekke durağında tramvaya enerji sağlayan kataner telinin kopması nedeniyle seferler çift yönlü olarak durdu. Çalışmanın uzaması üzerine Cevizlibağ-Çapa arası aktarma tramvay yoluna giren otobüslerle yapıldı.

İSTANBUL Bağcılar -Kabataş tramvay hattının Pazartekke durağında tramvaya enerji sağlayan kataner telinin kopması nedeniyle seferler çift yönlü olarak durdu. Çalışmanın uzaması üzerine Bağcılar-Cevizlibağ ile Çapa-Kabataş arasında seferler açıldı. Cevizlibağ-Çapa arası aktarma ise tramvay yoluna giren otobüslerle sağlandı. Tramvay seferleri, arızanın giderilmesinin ardından ancak öğle saatlerinde yeniden normale döndü.

Bağcılar-Kabataş arasında bulunan tramvay hattının Pazartekke durağında 09.30 sıralarında tramvaya enerji sağlayan kataner teli koptu. İstanbul Ulaşım A.Ş'ye bağlı bakım ekipleri olay yerine gidip kopan teli ve yan yatan direği düzeltmek için seferleri durdurdu. Bunun üzerine hem Bağcılar hem de Kabataş yönüne tramvay seferi yapılamadı. Tramvayda bulunan yolcular araçlardan inerek metrobüs, dolmuş ve taksilere yöneldi. Tramvay duraklarına koşan vatandaşlar ise güvenlik görevlileri tarafından diğer toplu ulaşım araçlarına yönlendirildi.

İstanbul'da toplu taşıma manzaraları


Çalışmanın uzaması üzerine saat 10.00'da seferler Bağcılar-Cevizlibağ ile Çapa-Kabataş arasında açıldı. Cevizlibağ-Çapa arası tramvayın çalışmadığı bölge için ise otobüs çözümü bulundu. Tramvaydan inen yolcular otobüslere bindirilerek Cevizlibağ-Çapa arasında tramvay yolundan götürülerek duraklar arası aktarma sağlandı. Bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Pazartekke durağında çalışan ekiplerin arızayı gidermesinin ardından öğle saatlerinde tramvay seferleri normale döndü.


SÜLEYMAN KAYA - ELVAN EZBER / DHA