İstanbul'da üç din buluşacak

Fener Rum Patriği Bartholomeos, 10-12 Ekim tarihlerinde tektanrılı üç dinin temsilcilerinin İstanbul'da buluşacağını, Papa 2. Jean Paul'ün de bu yıl Türkiye'yi ziyaret etmesini beklediklerini açıkladı.

İZMİR - Fener Rum Patriği Bartholomeos, 10-12 Ekim tarihlerinde tektanrılı üç dinin temsilcilerinin İstanbul'da buluşacağını, Papa 2. Jean Paul'ün de bu yıl Türkiye'yi ziyaret etmesini beklediklerini açıkladı.
İzmir'de, Uzay Kampı Türkiye ve Ege Serbest Bölgesi'ni ziyaret eden Patrik Bartholomeos, İslam, Musevi ve Hıristiyan dinlerinin temsilcilerini buluşturan toplantılar yaptıklarını hatırlattı. Patrik,1994'te İstanbul'da düzenlenen konferansın 10. yılında, üç tektanrılı dine mensup temsilcilerin
yine aynı kentte buluşacakları büyük bir toplantı planladıklarını söyledi. Bartholomeos ayrıca, yaptığı davetin Papa tarafından olumlu karşılandığını,
sağlık durumunun uygun olması halinde bu yıl içinde Ankara ve İstanbul'u ziyaret edeceğini ifade etti. Uzay Kampı Türkiye'yi, Yunanistan, Bulgaristan, İsrail ve ABD'den 170 öğrenci ve öğretmenin bulunduğu bir ekip ziyaret ediyor.