İstanbul'da üç gün kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, yarın başlayacak kar yağışının üç gün etkili olacağını, cuma ve cumartesi günleri de don ve buzlanma beklendiğini söyledi.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte yarın başlayacak yoğun kar yağışının üç gün etkili olacağını belirterek, cuma ve cumartesi günleri de kuvvetli don ve buzlanma beklendiğini söyledi.
Yıldırım, ilde yarın sabah başlayacak olan karla karışık yağmurun, öğleden sonra kuvvetli poyraz fırtınasıyla birlikte yoğun kar yağışına dönüşeceğini söyledi. Kar yağışının cuma ve cumartesi günleri de süreceğini anlatan Yıldırım, "İstanbul'da yarın öğleden sonra kuvvetli poyraz fırtınasıyla birlikte başlayacak yoğun kar yağışı, üç gün etkili olacak" dedi.
Yıldırım, geçen pazar günü bahardan kalma bir hava yaşandığını ve sıcaklığın 17 dereceye kadar çıktığını hatırlatarak, pazar gününden bu yana hava sıcaklıklarında 11-12 derece düşüş olduğunu, yarından itibaren de 5-6 derece daha düşeceğini dile getirdi. Hava sıcaklığının bu akşam en düşük eksi 2, yarın gündüz en yüksek 5 derece olarak beklendiğini ifade eden Yıldırım, sıcaklıkların yarın akşama doğru tekrar sıfırın altına ineceğini kaydetti.
Yıldırım, ilde en yüksek ve en düşük ısının 13 Şubat Cuma günü eksi 3-0, 14 Şubat Cumartesi günü de eksi 5-eksi 1 derece olarak beklendiğini belirterek, "Sıcaklıkların 0 derecenin altına düşmesiyle, İstanbul'da cuma ve cumartesi günleri kuvvetli don ve buzlanma bekliyoruz. Özellikle sürücülerin dikkatli olmaları ve zincirsiz yola çıkmamaları gerekiyor" diye konuştu.

DOĞU AKDENİZ 4 GÜN YAĞIŞLI

Doğu Akdeniz Bölgesi'nin yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi. Adana Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yarından itibaren hava sıcaklığının 8-10 derece azalacağı, gece 1-4, gündüz ise 8-11 derece dolaylarında olacağı belirtildi. Açıklamada, 4 gün sürecek parçalı ve gök gürültülü sağanak yağışlı havanın, özellikle cuma ve cumartesi günleri kısa süreli lodos ile yer yer etkili olacağı, iç kesimlerde ise kar ve karla karışık yağmur görüleceği ifade edildi.