İstanbul'da üç soygun

Halkalı'da bir akaryakıt istasyonu ile Bakırköy ve Kadıköy'deki iki oto galerisi kar maskeli ve silahlı kişilerce soyuldu. İlk belirlemelere göre soygunlar farklı kişilerce gerçekleştirildi.

İSTANBUL - Halkalı'da bir akaryakıt istasyonu ile Bakırköy ve Kadıköy'deki iki oto galerisi kar maskeli ve silahlı kişilerce soyuldu. İlk belirlemelere göre soygunlar farklı kişilerce gerçekleştirildi.
İstanbul dün gece üç ayrı semtte, filmlerdekine benzer soygunlara tanık oldu. Soyguncuların ilk adresi Halkalı Caddesi'ndeki bir akaryakıt istasyonu oldu. Kar maskeli ve silahlı dört kişi, dün sabaha karşı 02.30 sıralarında otomobille Halkalı Caddesi'ndeki bir akaryakıt istasyonuna geldi. Soygunculardan biri arabada beklerken, ikisi silahlı diğer üç kişi istasyonun market bölümüne girdi. Soyguncular, kasadaki 200 YTL ile içeridekilerin üzerinde bulunan 800 YTL'yi aldı.
Bu sırada Mehmet Erdaş ile Tuncay Durur sigara almak için içeri girdi. Onlar da silah tehdidiyle yere yatırıldı. Erdaş'ı tabancayla yaralayan soyguncular, arabayla uzaklaştı.
Bu olaydan bir saat sonra Bakırköy Florya Caddesi'ndeki Serkan Oto Galerisi soyuldu. Yine kar maskeli soyguncular 34 SE 223 plakalı BMW marka otomobili alıp kaçtı. Saat 06.30'da soygun haberi bu kez Kadıköy'den geldi. Kalamış Caddesi'ndeki Alevli Otomotiv'e gelen maskeli kişiler, işyeri bekçisi Hakan Barut'u silahla etkisiz hale getirerek kasadaki yaklaşık 12 bin YTL ile BMW X5 marka son model bir cipi alarak kaçtı.
Yalova'da 60 bin YTL gitti
İstanbul'daki soygunların bir benzeri de Yalova'da gerçekleşti. Fatih Caddesi üzerinde bulunan Santes İnşaat firmasına dün öğle saatlerinde giden kar maskeli üç kişi, tabanca ve bıçakla çalışanları tehdit ederek, kasada bulunan 60 bin YTL'yi aldı ve kayıplara karıştı.
Olayın duyulmasının ardından alarma geçen kentin bütün giriş ve çıkışları kontrol altına alındı. (Radikal, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7368997368990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.