İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Arnavutluk'tan getirilen 50 kilogram esrarı, İstanbul'da piyasaya sürmeye çalışan dört kişi yakalandı.

Arnavutluk'tan temin ettikleri 50
kilo 276 gram esrarı, İstanbul'da piyasaya sürmeye çalışan dört kişi yakalandı.
İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu, Arnavutluk'tan temin edilen esrarı bir TIR'ın gizli bölmelerine yerleştirerek İstanbul'a getiren
bir şebekenin, uyuşturucu madde için müşteri aradığı belirlendi. Bunun üzerine alıcı gibi davranarak şebeke üyeleriyle bağlantı kuran polis, kilogramı 1 milyar liradan olmak üzere 30 kilogram esrar almak için şebeke üyeleriyle anlaşmaya vardı. Teslimatın yapılacağı Tarlabaşı'nda gerekli önlemleri alan polis, bir otomobille buluşma yerine gelen mal sahibi Halil Deveci, nakliyeci hmet Ali Bakırlı ve otomobil sürücüsü Sabahattin Koyun'u gözaltına aldı. Otomobilde yapılan aramada da, 30 kilo 138 gram esrar ele geçirildi.
Yakalanan bu kişilerin verdiği bilgilerin değerlendirilmesi sonucu da, uyuşturucu maddeyi evinde sakladığı anlaşılan Rüstem Can yakalandı. Bu kişinin evinde yapılan aramalarda ise, 20 kilo 138 gram esrar bulundu. Polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra İstanbul DGM'ye sevkedilen dört kişi, tutuklanarak cezaevine konuldu.