İstanbul'da yağmur yağıyor: Trafik kilit!

İstanbul'da yağmur yağıyor: Trafik kilit!
İstanbul'da yağmur yağıyor: Trafik kilit!
İstanbul'da yağmurlu geçen sabah saatlerinde köprüler ve ana arterlerde trafik adım adım ilerliyor.

RADİKAL - İstanbul 'da dün akşamdan beri yağmur etkili oluyor. Yağmur nedeniyle toplu taşıma araçlarına binmek yerine özel otomobilleri ile yola çıkanlar yoğunluğa neden oldu. İstanbul'da sabah saatlerinde köprüler ve ana arterlerde trafik adım adım ilerliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün Marmara bölgesine yönelik kuvvetli yağış yaptı. Uyarının ardından İstanbul'a yağış gece yarısı geldi. Yağmur nedeniyle toplu taşıma araçları yerine özel otomobillerini kullananlar trafik yoğunluğuna neden oldu.

İKİ KÖPRÜ DE FELÇ
Her iki köprüde de Asya- Avrupa geçişinde büyük yoğunluk var. E-5’te Mecidiyeköy-Haliç-Merter yönü çok yoğun ve trafik durma noktasında. TEM’de ise 08.30 itibariyle Tekstilkent katılımı Mahmutbey hattı çok ağır ilerliyor. Bu sabahki yağış nedeniyle ana arterlerin dışında şehiriçi trafikte de büyük yoğunluk var. 

İDO 2 SEFERİNİ İPTAL ETTİ
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) da internet sitesinden bugün yapılması planlanan 2 seferini iptal ettiğini duyurdu.
İDO'nun iptal ettiği seferler ve saatleri şöyle: 

07.30 Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü
18.30 Bostancı - Yenikapı - Bandırma Deniz Otobüsü


İZMİT'TE YAĞIŞ NEDENİYLE BİRÇOK EVİ SU BASTI 
İZMİT - Kocaeli bölgesinde gece yarısına kadar etkili olan sağanak yağış bazı bölgelerde su baskınlarına neden oldu. İzmit'in birçok semtinde ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katları sular altında kalırken, cadde ve sokaklarda biriken yağmur suları trafiği olumsuz etkiledi.
Kocaeli'nde geçen pazartesi günü etkili olan ve özellikle Kartepe ilçesinde sel baskınlarına yol açan şiddetli yağışın ardından, bölge gece de yağışın etkisi altında kaldı. İzmit'te saat 22.30 sıralarında başlayan yağış gece yarısına kadar sürdü. Yüksek kesimlerde biriken yağmur sularının yol açtığı su baskınları nedeniyle İzmit'in Yeşilova Mahallesi'nde birçok ev ve işyerlerinin zemin katları su altında kaldı. Bazı altgeçitler de suyla dolarken, trafik akışı olumsuz etkilendi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri evlerdeki suları motopomp ve arazözlerle boşalttı. Yağmur sularından Yeşilova Mahallesi'nde 20 civarında evin etkilendiği bildirildi.
Bu arada Salı günü sabahı sel baskını yaşanan Kartepe ilçesindeki bazı mahallelerde sular tam çekilmeden yeni gelen yağış vatandaşları tedirgin etti. İtfaiye ve İzmit Su Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü ekipleri bölgeden ciddi sel baskını ihbarı gelmediğini belirtti. (Orhan UZUN/DHA)