İstanbul'da yağmura üç can

Bahçelievler'de sağanak nedeniyle sokakta biriken yağmur suları bir apartmanın bodrum katı duvarını yıkıp evi bastı. Bodrum katta yaşayan Şengör ailesinden üç kişi kurtuldu, biri dört aylık bebek üç çocuk boğularak yaşamını yitirdi.

İSTANBUL - Bahçelievler'de sağanak nedeniyle sokakta biriken yağmur suları bir apartmanın bodrum katı duvarını yıkıp evi bastı. Bodrum katta yaşayan Şengör ailesinden üç kişi kurtuldu, biri dört aylık bebek üç çocuk boğularak yaşamını yitirdi.
Bahçelievler Kocasinan Çavuşpaşa Caddesi Gezer Sokak'ta biriken yağmur suları Batmanlı Şengör ailesinin oturduğu bodrum katının duvarını yıktı. Çökme sonucu sokakta biriken sular bodrum katına dolmaya başladı. 17 yaşındaki Melek Şengör, kardeşi Şükran ve Uğur'u yanına alarak kurtulmayı başardı. Önceki gün bacağı kırılan ve alçıya alınan Anne Hüsna ise havalandırma boşluğuna sığındı.
Çabalar boşa gitti
Ancak diğer çocuklar kardeşleri ve anneleri kadar şanslı değildi. Bodrum katını tamamen su doldurması sonucu 14 yaşındaki Yıldız, üç yaşındaki
İbrahim ve ismi Oktay olan dört aylık bebek hayatını kaybetti.
373 yerde su baskını
Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi 250 araç ve 500 personelden oluşan ekip ile 14 ilçede meydana gelen 373 ev, işyeri, köprü altı ve geçitlerdeki su birikintilerini motopomplarla tahliye etti. Yetkililer sağanağın bugün öğlen saatlerine kadar süreceğini belirtti.