İstanbul'da yeni yıl coşkusu

İstanbullular yeni yıla, Taksim, Nişantaşı ve Göztepe'de düzenlenen kutlamalarda, büyük bir coşkuyla girdi.

İstanbullular yeni yıla, Taksim, Nişantaşı ve Göztepe'de düzenlenen kutlamalarda, büyük bir coşkuyla girdi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı nedeniyle Taksim Meydanı'nda bir kutlama programı düzenledi. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi akşam saatlerinden itibaren yavaş yavaş dolarken, gece yarısı yaklaştıkça coşku iyice arttı. Kutlamalara kızı Asude Gürtuna ile katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, burada yaptığı konuşmada, 2004'ün hayırlara vesile olmasını diledi. Gürtuna, "Yeni yılda acılar bitsin, tatlılar kalsın" dedi.
Büyükşehir Belediyesi'nin '2 Milyon Mutluluk' kampanyasıyla ilgili olarak da Gürtuna, "Herkese hediye vermek istiyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız mutlu olsun istiyoruz. Kampanyaya katılan herkese teşekkür ederiz" diye konuştu.
Gürtuna'nın konuşmasının ardından sanatçı Haluk Levent sevilen şarkılarını seslendirdi. Meydanı dolduran kalabalık da sanatçıya eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'nın konserinden sonra radyo DJ'leri performans gösterileri sundu. Bu arada, atılan maytaplar nedeniyle vatandaşlar arasında küçük çapta yaralananlar oldu.
* Şişli Belediyesi'nin Nişantaşı'nda düzenlediği yılbaşı kutlaması da İstanbulluların bir diğer buluşma noktasıydı. Yiyecek ve içecek standlarının kurulduğu kutlamada, çeşitli müzik grupları konserler verdi. Mağazaların önündeki ağaçların da yılbaşı için özel olarak aydınlatıldığı kutlamalara Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katılırken, kalabalık nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı. Nişantaşı'ndaki kutlamalarda, 260 kişilik özel güvenlik ekibi görev yaptı. Öte yandan, kutlamalardan önce Şişli Belediyesi'nce, noel baba kıyafetli görevlilerce Kurtuluş'taki vatandaşlara şarap, takvim ve uçan balon dağıtıldı.
* Anadolu yakasındaki Göztepe Özgürlük Parkı'ndaki kutlamada ise Athena grubu ve Demet Akalın konserlerinin yanı sıra havai fişek gösterileri yapıldı. Yılbaşı dolayısıyla gerçekleştirilen kutlamalara binlerce İstanbullu katıldı. Vatandaşlar, yeni yıla girilirken hep birlikte geri sayım yaparak, büyük bir coşku yaşadı.