İstanbul'da yine 'kar' alarmı

İstanbul Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), yarından itibaren kar yağışının etkisine girecek ilde...

İSTANBUL - İstanbul Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), yarından itibaren kar yağışının etkisine girecek ilde olumsuz hava şartlarına karşı tüm kamu kurumları ile İstanbulluları da uyardı. Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul'da ısının 10-12 derece azalacağı ve yarından itibaren de kar yağışıyla birlikte ısının sıfırın altına düşeceği, yağışlı ve soğuk havanın hafta sonuna kadar süreceği belirtildi.
Sürücülere uyarı
Olumsuz hava koşullarının buz ve don olaylarına neden olacağının vurgulandığı açıklamada, sürücülerin, araçlarında mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları, kural dışı davranışlardan kaçınmaları, yaşlı, çocuk, hamile kadınlar ile kalp ve akciğer hastalığı olanların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları istendi.
Büyükşehir Belediyesi'nin ise ana arterler ile çevreyolları katılım noktalarında B Planı (Orta Yoğunluklu Alarm) uygulamasına geçtiği bildirildi. Plan kapsamında 550 iş makinesi ve 3 bin personelin üç vardiya halinde önceden belirlenen yerlerde alarma geçirildiği kaydedildi.