İstanbul'da yoğun sis

İstanbul'da yoğun sis
İstanbul'da yoğun sis
İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren görülen sis gece etkisini arttırdı. Görüş mesafesini düşüren sis nedeniyle şehir hatları vapur seferleri bir süre iptal edildi.

İstanbul akşam saatlerinden itibaren sisli havanın etkisi altına girdi. Akşam saatlerinde etkisini gösteren sis gece saatlerinde yoğunlaştı.

TEM otoyolu ile İstanbul’un özellikle Fatih, Beşiktaş , Avcılar, Beylikdüzü, Kağıthane, Çamlıca, Arnavutköy, Sultangazi, Beykoz, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe İlçeleri’nde etkili olan sisli hava, araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Görüş mesafesi yer yer 50 metrenin altına düştü.

Sis lambaları ve dörtlülerini yakarak seyreden sürücüler olası kazaları önlemek için tedbirli davrandı. Yoğun sis nedeniyle Boğaziçi Köprüsü’nün ışıkları dahi köprünün üzerinden zor fark edildi.

Sis deniz ulaşımını da etkiledi. İstanbul'da şehir hatları seferleri ve arabalı vapur seferleri iptal edildi. İstanbul Boğazı da çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. Şehir Hatları'ndan alınan bilgiye göre, tüm vapur seferleri saat 09.15 itibariyle yapılmaya başlandı.

Atatürk Havalimanı'nda görüş mesafesi 350 metreye kadar düştü. Yetkililer, yoğun sisin uçuş trafiğini etkilemediğini söyledi.