İstanbul'da yolcu uçağı pistten çıktı

Belgrad-İstanbul seferini yapan jak airways uçağı Atatürk Havalimanı'nda pistten çıktı. Toprak alan çıkan uçakta ölen ya da yaralanan yok.

Faik KAPTAN-Hüseyin ÇAVUŞ

BELGRAT-iSTANBUL seferini yapan Jat 420 sefer sayılı Sırbistan Havayolları'na ait Boeing 737-300 tipi uçak saat 12.44'de Atatürk Havalimanı 06-24 pisti olarak bilinen Atatürk Florya istikametindeki kısa pistte yağış nedeniyle frenleme yapamadı ve pistten çıkarak çamur saplandı.

JAT Airways’in Belgrad-İstanbul seferini yapan ve Atatürk Havalimanı’na inişe geçtiği sırada yağmur nedeniyle kayganlaşan pistten çıkarak, tekerleklerinin üzerinde yaklaşık 50 metre sürüklenerek çamura saplanan JU420 sefer sayılı Boeing 737-300 tipi yolcu uçağı, hangara çekilerek bakıma alındı.
06-24 pistine inişe geçtiği sırada, Ataköy tarafından pistten çıkan uçağın içinde bulunan 136 kişi kazadan yara almadan kurtuldu. Uçağın 3 dikmesi ve sağ kanat motoru da toprağa saplandı. Kısa sürede Devlet Hava Meydanları’na ait itfaiye ekipleri uçağın yanına gelerek herhangi bir yangın tehlikesine karşı tedbirler aldı ve yolcuları tahliye etti.
Bu arada terminale alınan yolcular olay anında herhangi bir gürültü duymadıklarını sadece uçak çamura girdiği sırada biraz sarsıntı hissettiklerini söylediler.