İstanbul'da zincirleme kaza TEM otoyolunu kapattı

İstanbul'da zincirleme kaza TEM otoyolunu kapattı
İstanbul'da zincirleme kaza TEM otoyolunu kapattı
TEM Otoyolu Sancaktepe mevkiinde 2 TIR ,1 kamyon, ve 2 otomobil karıştığı zincirleme kazada 1 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle Edirne istikameti yaklaşık 20 dakika trafiğe kapandı. Bir trafik polisinin yolu açmak için gösterdiği çaba dikkat çekti.

İSTANBUL – TEM Otoyolu Sancaktepe mevkiinde  2 TIR ,1 kamyon, ve 2 otomobil karıştığı zincirleme kazada 1 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle Edirne istikameti yaklaşık 20 dakika trafiğe kapanırken otoyolda araç kuyrukları oluştu. 

Kaza saat 11.30 sıralarında Tem Otoyolu Edirne  istikameti  Çamlıca gişeler yakınında meydana geldi.  Seyir halindeki bir aracın yavaşlaması nedeniyle meydana gelen kazada 2 TIR, 1 kamyon ,1 otomobil  ve 1 cip peş peşe birbirine çarptı. Meydana gelen zincirleme kazada  TIR'lardan birinin sürücüsü yaralandı.

Kazayı gören vatandaşlar itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede kaza yerine gelen polis ekipleri dubalar koyarak çevre güvenliğini aldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı TIR sürücüsünü alarak Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.

YOL KAPANDI

Kaza nedeniyle TEM Otoyolu Edirne istikameti yaklaşık 20 dakika trafiğe kapandı. Kaza nedeniyle temde uzun araç kuyrukları oluştu. Kaza yerine çok sayıda çekici çağrıldı. Kazaya karışan otomobil ve cip çekici ile kaldırılarak bir şerit trafiğe açıldı.

YOLU TEMİZLEDİ, TRAFİK AKIŞINI SAĞLADI, SÜRÜCÜLERE YARDIM ETTİ

İhbar üzerine kaza yerine gelen otoyol trafik ekiplerinden bir polis memurunun yolu açmak için gösterdiği çaba dikkat çekti. Adının Osman Ekşi olduğu öğrenilen trafik polisi temizlik görevlisi gibi önce kaza nedeniyle yola savrulan araç parçalarını süpürge ile temizledi. Daha sonra açılan tek şeritten trafiğini akışını sağlamaya çalıştı. Aynı polis memuru daha sonra kazaya karışan araçların sürücülerine yardıma koştu.

KAZA İÇİNDE KAZA

Kaza karışan TIR'ların kaldırılması çalışmaları sırasında bir kadın sürücü şerit  değiştirmek istediği sırada iki TIR'ın arasına sıkıştı. Kaza nedeniyle otomobilin kapısı açılmayınca kadın bir sürcüü bir süre panik yaşadı. Kazaya karışan diğer TIR'ın geri alınmasıyla kadın sürücü aracını sıkıştığı yerden çıkardı.  Kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından trafik normale döndü

Cengiz ÇOBAN - DHA