İstanbul'daki bombalı saldırıları YDG-H üstlendi

İstanbul'daki bombalı saldırıları YDG-H üstlendi
İstanbul'daki bombalı saldırıları YDG-H üstlendi
Bugün İstanbul'da kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen ve biri patlayan ikisi etkisiz hale getirilen bombaların sorumluluğunu YDG-H örgütü üstlendi. Örgüt, Twitter'dan yaptığı açıklamada, toplam 7 noktaya bomba yerleştirildiğini öne sürdü.

RADİKAL – İstanbul bugün kentin çeşitli noktalarından gelen bomba ihbarları ile hareketli bir gün geçirdi. Bir süredir bomba ihbarlarının ya da çeşitli noktalara bırakılan bomba süsü verilmiş paketlerin sayıca çok arttığı kentte, bugün Fatih Çapa’da bir trafonun yakınına bırakılan parça tesirli bomba patlarken, Maltepe ve Sultangazi ilçelerinde bulunan şüpheli paketlerden de bomba çıkmıştı. Bu paketler de bomba imha uzmanı ekipler tarafından kontrollü olarak patlatılmıştı. Patlamalarda ölen ya da yaralanan olmadı.

İstanbul’u gün boyu heyecana boğan bu bombaları, PKK ’nın gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) isimli örgüt üstlendi. Örgüt tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, İstanbul’daki 7 ayrı noktaya bomba bırakıldığı belirtilerek bu noktalar tek tek sıralandı.

YDG-H İstanbul birimi adına Twitter’da açılan hesap üzerinden, bombalı eylemlerin “Cizre de yapılan katliamlara karşı” gerçekleştirildiği belirtildi.

Bugün sabah saatlerinde Fatih ilçesindeki Millet Caddesi’nde bir trafonun yanına bırakılan bomba patlamış, olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Yine sabah saatlerinde kentin Anadolu yakasında, Maltepe Fındıklı Mahallesi'nde Zabıta Karakolu önünde bulunan Atatürk büstünün önüne bırakılan paket fünye ile patlatılmış ve pakette el yapımı basınç etkili bomba olduğu anlaşılmıştı.

Sultangazi'de de şüpheli bir paket bomba imha robotunun yerleştirdiği fünye ile patlatıldı ve paketten piknik tüpüne bağlı bomba düzeneği çıktı.

Örgüt bu üç noktaya ek olarak Alibeyköy, Mecidiyeköy ve Bayrampaşa’da da 4 ayrı noktaya bomba yerleştirdiğini öne sürdü. 


  http://www.radikal.com.tr/127495012749506

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  korku imp - user958492

  :D arkadaşlar dikkat edin seçim yaklaştıkca bu eylemler artacaktır, sonrasında da haberlerde olanüstü operasyonlarla iç güvenlik sağlandi gibilerinden şişirilmiş yalanlarla millet uyutulacak şimdiye kadar her seçim öncesi bu korku imp kuruldu ve sonrasında yetkililer halk kahramanı oldular. :D bana sorarsanız terör örgütleriyle kordineli bir çalışma. nede olsa silah kaçakçıları asla savaş bitsin istemez

  - user834102

  Cizre'nin hesabını halktan mı soruyorsunuz? Devrimci ayağı takılarak haktan eşitlikten dem vuran diliniz, kendi çıkarlarınız söz konusu olunca lâl oluyor. Cizre'de 12 yaşında çocuğun ölmesinin nedeni şehirde yaşayan halk değil, yaptığınız anlaşmalarla maşa gibi kullanıldığınız birimler, kişiler.

  HALKA SALDIRMAK, KORKUTMAK, ÖLDÜRMEK DEVRİMCİ MÜCADELE DEĞİLDİR. - Ali Karatay

  Devletin Cizre'de suç işlediği kesin, fakat İstanbul halkı bu suçun ne failidir ne de intikam nesnesi. Bu tam da ulusal mücadeleyi bir Türk-Kürt savaşı gibi görmek demektir, "sen Cizre'de benim insanımı öldürürsen ben de İstanbul'da seninkini öldürürüm"... Fakat, İstanbul'da caddelerine bomba konulan insanlar devlete ait değiller, onlar halk. YDG-H çok büyük bir hata yapıyor.

  - user964389

  Bunu daha önce de yorumlarda yazmıştım. Kürdistandaki ateş Türkiyeye de sıçrayacak. Istendik programlı ve sistemli gelişen bu olaylar asla tesadüfi ani ve beklenmedik gelişmeler olarak algılanmamasi gerekir. Haftalar önce PKK lideri Murat Karayılan da artık gençleri durduramıyoruz diye.

  Tweetli özür. - Clear

  Bu tweetli örgütler,günümüzde ilginç olmaya başladı.Bundan önce bir tanesi önce üstlenmiş sonra da inkar edip özür dilemişti.Bakalım bu seferki ne zaman özür dileyecek.Bekleyip,görelim.

  - şev_baş

  Cizrede olanların karşılığında Istanbulda yaşayan masum insanlarimi cezalandiyorsunuz aklinizca