İstanbul'daki fırtına barajları doldurdu

İstanbul'daki fırtına barajları doldurdu
İstanbul'daki fırtına barajları doldurdu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yaşanan fırtınanın bilançosunu açıkladı. Fırtına nedeniyle pak çok olumsuzluk yaşanırken, en güzel haber can kaybının yaşanmaması ve barajların doluluk oranının yüzde 20'ye çıkması oldu.

İSTANBUL - İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle 67 ağacın devrildiği, bazı binaların çatılarının uçtuğu çok sayıda tabela ve reklam panolarının hasar gördüğü bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, hava tahmin raporlarına göre, kentte iki gün önce saat 18.00'de başlayan şiddetli yağış ve fırtınanın etkisini kaybetmeye başladığı belirtildi.

BU GECE YARISINA KADAR DEVAM EDECEK
Halen aralıklarla devam eden yağmurda metrekareye 5 ile 115 kilogram aralığında yağış düştüğü ifade edilen açıklamada, "İstanbul'da kuvvetli yağış etkisini kaybedecek ancak molalarla bu gece saatlerine kadar bölgesel yerel yağışların devam edeceği tahmin ediliyor" denildi.

İSTANBULLULARA SU MÜJDESİ
Açıklamada, etkili yağışla yüzde 14'lere gerileyen barajlardaki su seviyesinin yüzde 20'nin üzerine çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, 01.00 sonrasında şiddeti artan rüzgar nedeniyle 67 ağacın devrildiği, bazı binaların çatısının uçtuğu, çok sayıda tabela ve reklam panolarının hasar gördüğu vurgulandı.

Şiddetli yağış nedeniyle 26 su birikintisine İSKİ ve itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği aktarılan açıklamada, ekiplerin AKOM'dan koordine edildiği kaydedildi. (aa)

İstanbul'da fırtınalı gece