İstanbul'daki gezi protestolarında gözaltı bilançosu

İstanbul'daki gezi protestolarında gözaltı bilançosu
İstanbul'daki gezi protestolarında gözaltı bilançosu
Taksim Gezi Parkındaki olaylara ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında şuana kadar 261 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin bir kısmı savcılıktan bir kısmı ise emniyetten serbest bırakıldı

İSTANBUL - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çıkan olaylara ilişkin soruşturma başlatılmıştı. Cumhuriyet savcıları Hüseyin Aslan, İsa Dalgıç ve Rasim Işıkaltın tarafından yürütülen soruşturmada 261 kişi gözaltına alındı. Çıkan olaylarda Cumartesi günü gözaltına alınan 81 kişi savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştı. Olaylarda Pazar ve Pazartesi günleri ise 180 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan bu şüphelilerden 106’sı emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakılırken 74 şüpheli ise Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına getirildi. Savcılık tarafından sorgulanan 74 şüphelide serbest bırakıldı. Toplamda 261 kişi gözaltına alınarak serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında yeni göz altıların gerçekleştiği ve emniyette işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113624711362471

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İstanbuldaki gezi protestosu hk. - fgemak

  polisin göstericileri yere yatırarak ellerini kelepçelemesi gözaltına alınması olaylarından vazgeçmesi gerektiğini düşünüyoruz,polisin bu tutumuna içten gelen nefret ve öfke giderek büyümektedir, bu durum toplu polis katliamlarına zemin hazırlayabilir.