İstanbul'daki olaylarda 49 kişi gözaltında

İstanbul'daki olaylarda 49 kişi gözaltında
İstanbul'daki olaylarda 49 kişi gözaltında
İstanbul'da, 8 Eylül Salı gecesi meydana gelen yürüyüş ve protestolarda "Mala zarar verme" gerekçesiyle gözaltına alınan 93 kişiden 67'si, ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Terör saldırılarını protesto eden gruplara dün saldırdığı iddia edilen 23 kişi de gözaltına alındı.

RADİKAL- 8 Eylül Salı gecesi İstanbul genelinde meydana gelen yürüyüş ve protestolarda "Mala zarar verme" gerekçesiyle gözaltına alınan 93 kişiden 67'si, savcılık talimatıyla ifadelerine başvurulduktan sonra serbest bırakılırken, 9 kişinin Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusu devam ediyor. Geri kalan 17 kişinin ise Çocuk Şube Müdürlüğü ve çeşitli ilçelerde işlemlerine devam edildiği öğrenildi.

ATAŞEHİR'DE 17 GÖZALTI

Ataşehir'de ise dün akşam terör saldırılarını protesto eden bir gruba İçerenköy Meyve Sebze Hali'nden çıkan başka bir grubun saldırdığı iddia edildi. İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, olaya karıştığı tespit edilen 17 kişiyi gözaltına aldı. Çeşitli ilçelerde de terör saldırılarını protesto eden gruplara yönelik saldırılarda bulunan 6 kişi daha gözaltına alındı.

Gözaltına alınan toplam 23 şüphelinin Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde işlemleri devam ediyor.

İSTANBUL’UN 3 İLÇESİ KARIŞTI

İstanbul’da dün akşam da Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Esenyurt, Taksim ve Sancaktepe'de, yapılan izinsiz gösterilerde, 3 kişi gözaltına alındı. Küçükçekmece Kanarya'da toplanan ve sloganlar atan bir grup, polisin uyarısına rağmen dağılmadı. Gruba çevik kuvvet ekipleri TOMA'yla müdahalede bulundu.

GAZİOSMANPAŞA VE ESENYURT’TA 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gaziosmanpaşa ve Esenyurt'ta da izinsiz gösterilere polis müdahale etti. Olaylarda 3 kişi gözaltına alındı.       

Taksim ve Dolapdere'de de HDP İl Başkanlığı binasına yürümek isteyen ve yolu kapatmaya çalışan başka bir grup çevik kuvvet ekiplerince dağıtıldı.

Sancaktepe Atatürk Caddesi'nde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup ise çöp konteynerlerini yakarak yolu taş ve tahtalarla trafiğe kapattı. Polisle mukavemette bulunan grup, TOMA'yla dağıtıldı. Yollar ekiplerce açıldı.

(DHA-AA)