İstanbul'daki operasyonlarda Ebu Hanzala da gözaltına alındı

İstanbul'daki operasyonlarda Ebu Hanzala da gözaltına alındı
İstanbul'daki operasyonlarda Ebu Hanzala da gözaltına alındı
El Kaide ve IŞİD'e yakın internet sitelerinden organize edilen etkinliklerdeki konuşmalarıyla tanınan, 'Ebu Hanzala' kod adlı Halis Bayancuk gözaltına alındı. Bayancuk'un geçen Ramazan Bayramı'ndaki konuşması sosyal medyada "T.C. Rejiminin Başındakilere Bir Uyarı" başlığıyla paylaşılmıştı.

İSTANBUL - İstanbul'da bu sabah yapılan terör operasyonunda  ‘Ebu Hanzala‘ ismiyle bilinen Halis Bayancuk da gözaltına alındı. Halis Bayancuk, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Halis Bayancuk, IŞİD'e yakınlığıyla bilinen internet sitelerinde yapılan çağrı ile bayramların ilk günü Ömerli'de organize edilen etkinliklere  katılıp konuşmalar yapıyordu.

En son geçtiğimiz Ramazan Bayramında İstanbul'daki etkinlikte konuşmuştu. Bayancuk, "Müslümanların evlerini sabah 5’te basarsanız, mahremiyetini çiğnerseniz, sizi Allah’a şikayet ederiz. Aklınızı başınıza alın" demişti.

Halis Bayancuk'ın  bu konuşması "T.C. Rejiminin Başındakilere Bir Uyarı" başlığıyla etkinliği organize eden gruplar tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı. 

(DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/140300414030041

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU İŞ ÇOK CİDDİDİR... - ARAGORA

  İslam zor bir dindir.. Onu yumuşatıp evirip çevirenlere inanmayın.TV lerde boy gösteren sakin sakin konuşan ve her soruya aklınca cevap veren madrabazlara inanmayın..İslam uygulaması zor bir dindir.Uygulayacaksan adam gibi uygula..Uygulamayacaksan uygulama..Gördüğünüz bütün o dehşet manzaraları maalesef hakikattir..Bırakın artık adam kandırmayı ve gerçeklerle yüzleşin...Kuranı okuyun ve onu iyi anlayın.Kuran değişmez ve yorum kabul etmez.Çünkü bütün yollar kapanmıştır..Aklınızı başınıza alın ve gerçeklerle yüzleşin ! Ancak o zaman bu sorunlarla baş edebilirsiniz...Evirip çevirmenin 1400 yıldır kimseye bir yararı olmamıştır...