İstanbul'daki operasyonlarda Ebu Hanzala da gözaltına alındı

İstanbul'daki operasyonlarda Ebu Hanzala da gözaltına alındı
İstanbul'daki operasyonlarda Ebu Hanzala da gözaltına alındı
El Kaide ve IŞİD'e yakın internet sitelerinden organize edilen etkinliklerdeki konuşmalarıyla tanınan, 'Ebu Hanzala' kod adlı Halis Bayancuk gözaltına alındı. Bayancuk'un geçen Ramazan Bayramı'ndaki konuşması sosyal medyada "T.C. Rejiminin Başındakilere Bir Uyarı" başlığıyla paylaşılmıştı.

İSTANBUL - İstanbul'da bu sabah yapılan terör operasyonunda  ‘Ebu Hanzala‘ ismiyle bilinen Halis Bayancuk da gözaltına alındı. Halis Bayancuk, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Halis Bayancuk, IŞİD'e yakınlığıyla bilinen internet sitelerinde yapılan çağrı ile bayramların ilk günü Ömerli'de organize edilen etkinliklere  katılıp konuşmalar yapıyordu.

En son geçtiğimiz Ramazan Bayramında İstanbul'daki etkinlikte konuşmuştu. Bayancuk, "Müslümanların evlerini sabah 5’te basarsanız, mahremiyetini çiğnerseniz, sizi Allah’a şikayet ederiz. Aklınızı başınıza alın" demişti.

Halis Bayancuk'ın  bu konuşması "T.C. Rejiminin Başındakilere Bir Uyarı" başlığıyla etkinliği organize eden gruplar tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı. 

(DHA)