İstanbul'daki seri cinayetlerin şüphelisi 'susuyor'

İstanbul'daki seri cinayetlerin şüphelisi 'susuyor'
İstanbul'daki seri cinayetlerin şüphelisi 'susuyor'
Fatih'te önceki gün işlenen 3 cinayet ve dün Esenyurt'ta 1 kişinin öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan Deniz Ş., "kasten adam öldürmek" suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İSTANBUL Fatih ’te Songül Polat, Aziz Caner Emre ve Yaşar Deli ile Esenyurt'ta Harun Koçalı cinayetlerinin şüphelisi olarak gözaltına alınan Songül Polat'ın kardeşi Deniz Ş., sabah saatlerinde emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Burada sağlık kontrolünden geçirilen Deniz Ş. ardından savcılık katına çıkarıldı. Cumhuriyet Savcısı Hasan Basri Zamanis tarafından ifadesi alınan Deniz Ş, Fatih'teki iki cinayetle ilgili olarak "Kasten adam öldürme" suçlamasıyla tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Şüpheli Deniz Ş. hakkında, ablası Songül Polat'ın ölümüne ilişkin herhangi bir işlem yapılmadığı, bu ölüme ilişkin balistik ve moleküler raporların gelmesinin ardından işlem yapılacağı öğrenildi. Yine Esenyurt'ta 1 kişinin öldürülmesine ilişkin soruşturmayı da Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüteceği ifade edildi. Deniz Ş. tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. 

Bu arada zanlı Deniz Ş.'nin emniyette ifade vermediği ve "susma hakkı"nı kullandığı öğrenildi. Deniz Ş.'nin polisin yaptığı sorguda kısıtlı sözlü beyanda bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca Şahin'in ablasından alacağının bulunduğu ve cinayet günü alacak nedeniyle ablası Songül Polat'la buluştuğu öğrenildi. Uyuşturucu suçlarından kaydı bulunan zanlının emniyette nezarethanede tutulduğu sırada da uyuşturucu krizi geçirdiği ve gece bu nedenle hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

İstanbul'da iki gün önce Yedikule Mahallesi Mermer Kule Sokak'ta 37 yaşındaki Songül Polat otomobilinde, 26 yaşındaki Aziz Caner Emre ilk olaydan bir saat sonra Seyit Ömer Mahallesi Silivrikapı Caddesi'ndeki bir handa arkadaşına ait odada silahla vurulma sonucu ölü bulunmuştu. Bu cinayetlerden kısa süre sonra da Kocamustafapaşa Meydanı'nda 39 yaşındaki Yaşar Deli, uğradığı satırlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Dün sabah Esenyurt'ta gerçekleştirilen 4. saldırıda ise Harun Koçalı, aracının içerisinde silahla vurularak öldürülmüştü.


CEM TURSUN - HABİP ATAM / DHA