İstanbul'daki uğurlamalarda fular, güvercin...

Uçuş teknisyeni Alaattin Çelik Gürtürk, Ataköy'de son yolculuğuna
uğurlanırken, güvencinleri tabutunun başında serbest bırakıldı.Acılar hâlâ taptaze

Isparta'daki uçak kazasında ölenlerin cenaze törenleri sürüyor. İkinci Kaptan Pilot Mehmet Tahir Aksoy Karacaahmet, hostes Sinem Hatice Vurgun, "En sevdiğim yer" dediği Çengelköy'de defnedildi. Prof. Fatma Şenel Boydağ da Ümraniye Kocatepe'de toprağa verildi.

İSTANBUL - Uçak kazasında ölenler için önceki gün Isparta'da yapılan törenlerin ardından acı dün de İstanbul'a taşındı. Kentin farklı ilçelerindeki camilerde, uçak kazasında ölen 57 kişiden sekizinin cenaze törenleri vardı.
Hava Kuvvetleri Komutanı uğurladı: İkinci pilot emekli hava Tuğgeneral Mehmet Tahir Aksoy için Üsküdar Selimiye Camii'nde düzenlenen törende, Aksoy'un kızları ve eşi taziyeleri kabul etti. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Yalçın Ataman da törene katıldı. Aksoy Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.
En sevdiği yere: Hostes Sinem Hatice Vurgun, Karacaahmet Şehitlik Camii'nde kılınan namazın ardından doğduğu ve 'İstanbul'un en sevdiğim yeri' dediği Çengelköy'deki mezarlıkta defnenildi.
Tabuttaki fular: Kabin görevlisi Mana Topçu için Rumelikavağı Camii'nde düzenlenen törene, ailesi, hostes ve görev arkadaşlarıyla işadamı Ali Sabancı katıldı. Anne Cavidan Topçu, kızının resmine sarılarak "Yavrum, selvi boylum, mankenim benim" diyerek ağladı. Topçu'nun tabutunun üzerine fular bırakıldı.
Atlasjet'ten veda: Kabin görevlisi Mümine Bulut için Beylikdüzü Kavaklı Yeni Cami'nde düzenlenen törene Atlasjet Üst Yöneticisi Tuncay Doğaner de katıldı.
Güvercinleriyle: Kabin amiri Çağatay Şirin ve uçuş teknisyeni Alaattin Çelik Gürtürk Ataköy 5. Kısım Camii'nden uğurlandı. Uçmaya ve kuşlara meraklı olduğu belirtilen Gürtürk'ün evinde baktığı güvercinler tabutun başında serbest bırakıldı.
Genç mühendise veda: Fatih Camii'nde ise 25 yaşındaki makine mühendisi Hakan Yakup Pullu'nun cenazesi vardı. Bir otomotiv şirketinde çalışan Pullu, iş için uçağa binmişti.
Profesörü meslektaşları uğurladı: Doğuş Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fen Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fatma Şenel Boydağ için Söğütlüçeşme Camii'nde tören düzenlendi. Törene Boydağ'ın üniversite camiasından meslektaşları ve öğrencilerinin yanı sıra aynı kazada ölen Prof. Dr. Engin Arık'ın eşi Metin Arık da katıldı.
Öğrenciye zor veda: Akraba ziyareti için uçakta bulunan Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Muhammet Kasım Saygılı, 4. Levent Emniyetevler Camii'nden gözyaşları içinde uğurlandı.