İstanbul'dan 67 müdüre şark tayini

İstanbul'dan 67 müdüre şark tayini
İstanbul'dan 67 müdüre şark tayini
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından müdür ve emniyet amirlerini kapsayan şark tayinleri listesi belli oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 67 müdür ve amirin tayini şark bölgesine çıktı
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

Tayini çıkan isimlerin yerine şark bölgelerinden 41 müdür ve amir ise İstanbul 'a geldi. Atamalar içerisinde en dikkat çekisi isim ise Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı oldu. Türkiye ve ABD 'de gündemi sarsan Sarai Sierra cinayetini çözen ekibin başındaki Erçıktı, Elazığ Emniyet Müdürlüğü 'nde görevlendirildi.
Her yıl Haziran ayı içerisinde belirlenen şark tayini çıkan isimler arasında Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın Özel Kalem Müdürü Melih Bahattin Baştak da yer aldı. Baştak'ın tayini Şırnak'a çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün en önemli şubelerinden sayılan Personel Şube Müdürü Mustafa Şen'in tayini ise Erzincan'a çıktı. İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı ve Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Yurt Atayün de şark tayini kapsamında Malatya Emniyet Müdürlüğü'nde görevlendirildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan listeye göre 3'ü 1'inci sınıf, 8'i 2'inci sınıf, 28'i 3'üncü sınıf , 17'si 4'üncü sınıf olmak üzere 56 emniyet müdürü ve 11 emniyet amiri şark illerinde görevlendirildi. Şark illerinden ise 15 emniyet müdürü, 25 emniyet amiri ve 1 başkomiser İstanbul'a atandı.