İstanbulludan 'Vali istifa' sesi yükseldi

Vatandaşlar, dün İstanbul'da yaşanan kaosa tepki yağdırırken genellikle Vali Muammer Güler'i sorumlu tuttu. Görüşlerini internet sitelerine açıklayan bazı vatandaşlar şunları söyledi...


Büyütmek için tıklayınız
İSTANBUL - Vatandaşlar, dün İstanbul'da yaşanan kaosa tepki yağdırırken genellikle Vali Muammer Güler'i sorumlu tuttu. Görüşlerini internet sitelerine açıklayan bazı vatandaşlar şunları söyledi:
Emek Çelik: İstanbul'da yaşamaktan bu kadar utandığım bir gün daha olmamıştır. İşime gitmek için üç saat süren yürüyüşüm sırasında tanık olduğum manzaraları anlatmam herhalde gizli bilgiyi ifşa nedeniyle suç sayılabilir. Çünkü kameraların görüntü almasına bile izin verilmediği, vapurdan topluca inebilecek insanların birliğimize tehdit sayıldığı, yolda yürüyenlerin sebepsizce gözaltına alındığı bir ortamda ne diyeceğimi şaşırdım.
Fuat Yıldız: Basit futbol güvenliğini bile sağlayamayan bir valiyi hâlâ yönetimde tutan beceriksizdir.
Serpil Kar: Çağlayan'daki evimden Göztepe'deki işyerine gidene kadar çektiğim rezilliği bir ben bilirim. Vali tez zamanda istifa.
Tayfur Bayram: Seyahat özgürlüğünü ortadan kaldıran vali ve yetkililer anayasal suç işlemişlerdir. Savcılara suç duyurusudur.
Nihat Boztepe: Vali Güler, bu kutlamaları 'Patrona Halil isyanı' gibi bastırma düşüncesiyle sadece polisiye tedbirler almıştır.
Şükran Kaya: Dört saatte işyerine ulaştık. Bu güzel günü de zehir etmesini becerdiler ya helal olsun.
Hakkı Bentek: Mademki problem var. Resmi tatil ilan et.
Enis Ceylan: Acaba polis binlerce İstanbulluyu aramak için izin çıkarmış mı?
Mehtap Akbulut: Emniyet dediğin isçi değil çetelerle karşı karşıya gelir. İstifa zamanı.
Bülent Erkılıç: 1 Mayıs'tan korkacak ne var? Halkına bu eziyet niye?