İstanbullular dikkat! Sahil yolu sular altında

İstanbullular dikkat! Sahil yolu sular altında
İstanbullular dikkat! Sahil yolu sular altında
Şiddetli lodosun yükselttiği dalgalar, Kadıköy'den Pendik'e kadar uzanan sahil yolunun büyük bölümünü su altında bıraktı.

RADİKAL - İstanbul 'da lodos nedeniyle deniz karayla birleşti. Seyir halindeki araçlar su altında kalırken bir otomobil de yan yattı. Caddebostan'da ise tam anlamıyla lodos dehşeti yaşandı. Dev dalgalar nedeniyle araçlarında mahsur kalan vatandaşları itrafiye ekipleri kurtardı. Trafik Kontrol Merkezi yetkilileri 'sahil yolunu kullanmayın' uyarısı yaptı.

İstanbul’da etkisini sürdüren lodos hayatı felç etti. Pendik de lodostan nasibini aldı. Lodosun etkisiyle taşan deniz adeta karayla birleşti. Sahil yolunda seyreden araçlar, suya gömüldü.

Bir otomobilin ise yan yattığı görüldü. Yarıya kadar suya gömülen araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Vatandaşlar ise araçların ilerleme çabasını meraklı gözlerle izledi. Sahil yolunun suyla dolayısıyla Tuzla istikametine doğru uzun araç kuyruğu oluştu. Bunun üzerine olay yerine İtfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yolda kalan araçlara müdahale etti.

Deniz ulaşımına lodos engeli


UYARI: SAHİL YOLUNU KULLANMAYIN

Fırtınanın etkisiyle Anadolu ve Avrupa Yakası'nda sahil yolunda deniz sularının yola kadar ulaşması nedeniyle trafik akışı güçlükle sağlanıyor. Trafik kontrol merkezi yetkilileri sahil yollarını kullanmamayı öneriyor.

Saat 18:45 itibariyle Avrupa Yakası'nda Zeytinburnu - Yenikapı istikameti; Anadolu Yakası'nda ise Suadiye - Kartal istikametinde ulaşım sağlanamıyor.

ARAÇLAR SULAR ALTINDA

Şiddetli lodosun yükselttiği dalgalar, Kadıköy'den Pendik'e kadar uzanan sahil yolunun büyük bölümünü su altında bıraktı. Çok sayıda araç yükselen deniz sularının altında kaldı. Ulaşım tamamen durdu. İtfaiye ekipleri, Pendik'te su içinde kalan araçları kurtarmak için seferber oldu.

CADDEBOSTAN'DA LODOS DEHŞETİ

Caddebostan'da şiddetli lodos dehşet saçtı. Caddebostan'dan Suadiye'ye kadar uzanan sahil yolunu su bastı. Araçlarında mahsur kalan vatandaşları itfaiye ekipleri kurtardı. Metrelerce yükseklikteki dev dalgalar dalga kıranı aştı, tekneleri ya batırdı ya da batma noktasına Otomobiller de dalgalara teslim oldu.

Akşam saatlerinde şiddetini artıran lodos, yüksekliği birkaç metreyi bulan dalgalara yol açtı. Dalgaların etkisiyle mendirek içerisinde bağlı olan tekneler ya battı ya da batma noktasına geldi. Dalgalar, kıyıda bulunan çok büyük kayaları da sahile doğru sürükledi. Kuvvetli rüzgar bazı ağaçların devrilmesine de neden olurken, denizin kabarması ve dalgalar nedeniyle Caddebostan'dan Suadiye'ye kadar uzanan sahil yolunu su bastı. Çok sayıda araç su içinde mahsur kalırken, sürücü ve yolcuları itfaiye ekipleri kurtardı. Su baskını nedeniyle Caddebostan'dan itibaren sahil yolu tamamen trafiğe kapandı.

KISMEN TRAFİĞE AÇILDI

Akşam saatlerine doğru dev dalgalar ve yükselen denizin etkisiyle su altında kalan sahil yolunda, yolun sulardan temizlenmesinden sonra, saat 20.15'ten itibaren trafik tek şeritten kontrollü olarak verilmeye başlandı. Ancak yol, Suadiye Oteli'nden sonra çalışmaların sürmesi nedeniyle henüz tamamen açılabilmiş değil. 

Ayrıca, yolun kapalı olan bu bölümünde, şiddetli lodosun elektrik hattına zarar vermesi nedeniyle yol aydınlatmasına ait elektrikler de kesik durumda. Arızanın giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi. 

Suadiye-Bostancı Sahil Yolu'na yayaların girmesine de izin verilmiyor.