İstanbullular gece boyu Taksim'e yürümeye çalıştı

İstanbullular gece boyu Taksim'e yürümeye çalıştı
İstanbullular gece boyu Taksim'e yürümeye çalıştı
Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'na yönelik polis müdahalesi üzerine İstanbul'un çeşitli noktalarında bir araya gelen gruplar Taksim'e doğru yürüyüşe geçti.

Radikal.com.tr - Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'na yönelik polis müdahalesi üzerine İstanbul 'un çeşitli noktalarında bir araya gelen gruplar Taksim'e doğru yürüyüşe geçti.

Kadıköy Altıyol, Bakırköy ve Gazi Mahallesi'nde toplanan gruplar, sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'na doğru yürüdü. Etiler'de ve bazı ilçelerde vatandaşlar müdaheleye tepkilerini yolları kapatarak gösterdi.

Ortaköy'de de sokaklara çıkan İstanbullular müdahaleyi protesto etti. Kentin pek çok yerinde balkonlara ve sokaklarına çıkan vatandaşlar tencere ve tava çalarak polise tepki gösterdi...

GAZİ TEM'E, BAKIRKÖY E-5'E, KADIKÖY KÖPRÜYE!

Polisin Gezi Parkı'na müdahalesinin ardından Gazi Mahallesinde toplanan büyük bir protestocu grup TEM otoyoluna indi. Sayıları binlerle ifade edilen grup Ankara istikametine yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında Gezi Parkı'na müdaheleyi ve hükümetİ protesto eden sloganlar atıldı. Bakırköy ve Küçükçekmece'de de gece yarısından sonra sokağa çıkan binlerce kişi E-5'i trafiğe kapattı. Kadıköy'den gelen binlerce kişi Fikirtepe'deki polis müdahalesine rağmen Boğaziçi Köprüsü'nü geçti. Bu gruba Mecidiyeköy'de tekrar polis müdahale etti.

İstanbul'un her iki yakasında bulunan bir çok semtte de alanlara çıkan farklı büyüklükteki gruplar Gezi Parkı'na müdahaleyi protesto etti.


  http://www.radikal.com.tr/113777011377703

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  metroyu metrobusu vapuru yollları kopruyu - see

  kapattıkları dogru mu? insanlar taksime nasil gelecek ya da taksimden evine nasil gidecek? LYS saat 10 da baslayacagina gore bu sabah evden cikanlar nasil gidecek? yollar ve toplu ılasim araclari niye kapatiliyor arkadaslar? saygilarimla

  Beyler bayanlar dışarı... - Bratz

  Hepinize sesleniyorum ve hepiniziden yardım istiyorum

  Tencere Tavayla Olmaz! - halukaka

  Bu iş tencere tavayla olacak bir iş değil. Biliyorum. Balkonunuzda, özel mülk içinde olmaktan belirli bir güven duyuyorsunuz. Tepkinizi bu şekilde, nispeten güvende kalarak vermeyi tercih ediyorsunuz. AMA GENÇLERİN KAFASI PATLIYOR! Çıkın artık sokaklara! Evden olmaz bu iş! Diren Türkiye!