İstanbullunun 'yol sefası' kısa sürdü

İstanbullunun 'yol sefası' kısa sürdü
İstanbullunun 'yol sefası' kısa sürdü
Boğaziçi Köprüsü'nde meydana gelen trafik kazası nedeniyle zaten yoğun olan E-5 karayolunda trafik durma noktasına geldi. Yoğunluk Haliç Köprüsü'ne kadar uzadı.

İSTANBULBoğaziçi Köprüsü'nde meydana gelen ve bir polis memurunun hayatını kaybetmesine yol açan trafik kazası nedeniyle, zaten yoğun olan E-5 karayolunda trafik durma noktasına geldi. Yoğunluk Boğaz Köprüsünden, Haliç Köprüsü'ne kadar uzadı. Saatlerce araçta beklemekten sıkılanlar araçlarından inerek yolun açılmasını bekledi.

Boğaziçi Köprüsü'nde bir motosiklet sürücüyle çarpışan, motosikletli trafik polisi İsmail Yıldırım hayatını kaybetti. Diğer motosikletin sürücüsü kazayı yara almadan atlatırken arkada oturan bir kadın yaralandı.

Kaza, Boğaziçi Köprüsü gişe sahasına varmadan saat 17.00 sıralarında Anadolu yakası istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, trafik ekiplerinde görevli polis memuru İsmail Yıldırım, motosikletle Anadolu yakasına geçmek için Boğaziçi Köprüsü'ne geldi. Yıldırım'ın kullandığı motosiklet köprü üstünde Mehmet Palamut'un kullandığı motosikletle çarpıştı.

Kazada motosikletli polis memuru İsmail Yıldırım ile diğer motosikletin arkasında oturan bir kadın yaralandı. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan polis memuru İsmail Yıldırım, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayı duyan çok sayıda polis de hastaneye koştu. Yaralı kadının ise hafif yaralandığı belirtildi. Bu arada, kaza nedeniyle köprü girişi ve D-100 yolunda yoğun trafik oluştu. Polis ve savcının incelemesinin ardından motosikletler olay yerinden kaldırıldı.


ÜMİT TÜRK - CENGİZ ÇOBAN - ÖZKAN ARSLAN / DHA