İstanbul'un Avrupa yakasında elektrik verilemeyen bölgeler...

BEDAŞ'ın, ağır kış koşulları nedeniyle Avrupa yakasında elektrik veremediği bölgelerin listesi...

İstanbul'da, ağır kış koşulları nedeniyle Avrupa yakasındaki bazı ilçelere elektrik verilemiyor. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) yapılan yazılı açıklamaya göre, elektrik verilemeyen yerler şöyle:
"Sarıyer İşletme Müdürlüğü bölgesinde Reşitpaşa, Rumelihisarı, İstinye, Maslak, Ayazağa, Pınar Mahallesi, Atatürk Oto Sanayi, Gümüşdere, Zekeriyaköy, Uskumruköy ve Kilyos'un bir kısmı.
Bayrampaşa İşletme Müdürlüğü bölgesinde, Rami, Eyüp, Akarçeşme, Uluyol, Bereç ile Murat, Kartaltepe ve Yıldırım mahalleleri, Maltepe ve civarı, Terazidere, Yüzyıl, Oruç Reis, Karabayır, Fevzi Çakmak, Sancaktepe, Bağcılar Merkez, Yenigün, Yıldıztepe, İnönü, Havaalanı ve Turgut Reis mahalleleri.
Beyazıt İşletme Müdürlüğü bölgesinde, Kapalıçarşı ve civarı, Fatih Çarşamba, Daruşşafaka Caddesi ve civarı, Sultanahmet, Sarayburnu ve Gülhane.
Kumburgaz İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Harput, Büyükkılıçlı, Kadıköy, Gazitepe, Küçüksinekli, Büyüksinekli, Sayalar, Hallaçlı, Çayırdere, Ortaköy, Eski Çanta, Büyükçavuşlu, Beyciler, İzzettin, Kestanelik, Nakkaş, Örcümlü, Kızılcaali, Subaşı, Okkalı, Dağyenice, Çanakça, Yazlık, Hisarbeyli, Celeb, Örencik, Belgrat, Büyükseymen, Küçükseymen, Yalıköy, Karamandere, Akalan, İhsaniye, Gümüşpınar, Danamandıra, Aydınlar, Yaylacık, İnceğiz, Kabakça, Akören, Bahşayiş Köyü, Karacaköy, Çiftlikköy, Binkılıç ve Muratbey.
Beyoğlu'na bağlı Hasköy, Karaköy Perşembe Pazarı, Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nın bir kısmı, Ortaköy ve Kuruçeşme'nin bir kısmı, Etiler, Ulus'un bir kısmı, Elmadağ, Taksim, Dolapdere ve Tünel'in bir kısmı.
Çağlayan İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Çağlayan, Kağıthane'nin bir kısmı, Sanayi Mahallesi, Cendere Yolu civarıyla Gültepe, Mecidiyeköy, Kuştepe ve Gürsel Mahallesi'nin bir kısmı, Göktürk Beldesi, İhsaniye, Aşağı ve Yukarı Ağaçlı köyleri, Akpınar ile Işıklar köyü.
Sefaköy'e bağlı, İkitelli Organize Sanayii Bölgesi'nin bir kısmı, Halkalı Toplu Konutlar 3. Etap, Bahçeşehir'in bir kısmı, Altınşehir, Konutbirlik, Yarımburgaz, Başakşehir'in bir kısmı, Halkalı Yenidoğan, Akalev ve Kirazlı civarı.
Bakırköy'e bağlı Aktil ve Akıntekstil fabrikaları, Bakırköy, Osmaniye Mahallesi, Zeytinburnu Veliefendi Mahallesi, Çırpıcı Mahallesi, Yeşiltepe'nin bir kısmı, Topkapı Şehir Parkı Yeraltı Çarşısı ve Yeşiltepe'nin bir kısmı.
Avcılar'a bağlı Büyükçekmece, Hadımköy Sanayi ve köyler, Esenyurt'un büyük bölümü, Çakmaklı, Beylikdüzü Sanayi ve meskenlerinin bir kısmı, Gürpınar, Alkent ve Yakuplu.
Silivri'ye bağlı Ortaköy, Kavaklı, Orman Köyleri, Gümüşyaka, Değirmenköy, Fabrikalar, Gazitepe, Kadıköy ile Eski Çanta, Büyük Çavuşlu, Küçük Seymen, Büyük Seymen ve Yol Çatı köyleri, Yalım Erez Fabrikası ve Murat Çeşme Mevkii.