İstanbul'un ilçe sayısı artacak

Hükümet, İstanbul'da yeni ilçeler yaratacak sınır değişikliklerine gidiyor. İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Valiliği'ne 27 Ekim'de gönderdiği yazıda, 14 ilçeye ait güncel bilgilerin bir hafta içinde hazırlanması istendi.

İSTANBUL - Hükümet, İstanbul'da yeni ilçeler yaratacak sınır değişikliklerine gidiyor.
İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Valiliği'ne 27 Ekim'de gönderdiği yazıda, 14 ilçeye ait güncel bilgilerin bir hafta içinde hazırlanması istendi. Bölünmesi ve oluşturulması planlanan ilçeler şöyle: Güngören (Merter), Eyüp (Alibeyköy, Kemerburgaz), Küçükçekmece (Halkalı), Büyükçekmece (Bahçeşehir, Esenyurt), Gaziosmanpaşa (Sultançiftliği, Arnavutköy), Çatalca (Hadımköy), Şile (Ağva), Kartal (Samandıra), Bağcılar (Güneşli), Kadıköy (Erengazi), Kağıthane (Yeni Levent), Ümraniye (Sarıgazi), Üsküdar (Çamlıca), Pendik (Kurtköy).
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hükümetin çalışmasından haberdar olduğunu belirtirken "Yeni ilçe sayısının çok artacağını düşünmüyorum sadece 1-2 ilçe olabilir" dedi.
Ağaçsız İstiklal
Topbaş İstiklal Caddesi'ndeki yol düzenleme çalışmalarına ilişkin bilgi verirken ise şunları söyledi: "Bu caddenin konseptinde ağaç yok. Daha rahat bir yürüme alanı olması için ağaçları kaldıracağız. Onun yerine bina cephelerine konsol çiçeklikler yapacağız."


    http://www.radikal.com.tr/7620047620040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.