İstanbul'un ortasında kurtarma çilesi

İstanbul'un ortasında kurtarma çilesi
İstanbul'un ortasında kurtarma çilesi
Vatan caddesi'nde kaza geçiren anne ve 17 aylık bebeği, 150 metre uzaklıktaki hastaneden ambulans gelmesini yarım saat bekledi

Vatan Caddesi’nden Aksaray istikametine ilerleyen 34 VGV 34 plakalı halk otobüsü, sabah saatlerinde Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni 150 metre geçtikten sonra bebeğiyle karşı yola geçmek isteyen Seher Gözlemeci'ye (40) çarptı. Anne ile engelli 17 aylık bebeği ağır yaralandı.
Kaza yerinde toplananlar, şoka giren ve konuşamayan Sehir Gözlemeci ile bayılan bebeği uyandırmak için bir süre uğraştılar. Hemen 112 Acil yardım servisi aranarak yardım istendi. Sağlık durumu ağırlaşan bebek, yoldan geçen bir araçla Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir süre sonra kendine gelen anneye de bebeğinin iyi olduğu haberi verildi.
İhbardan yaklaşık 20 dakika sonra Vatan Caddesi'nin Aksaray istikametinde bir ambulans göründü. Toplananlar sağlık ekibinin kaza yerine geleceğini sandı. Ancak ambulanstaki ekip, kaza yerinde durmayarak yoluna devam etti.Bir süre sonra bu sefer ters istikamette başka bir ambulans kaza yerine gelmeden yoluna devam etti. Kaza yerine ilk ambulans yarım saat sonra ulaştı. Bir süre sonra da ikinci ambulans geldi.
Kaza yerinde toplananlar ambulansın geciktiğini belirterek tepki gösterdiler. Bebeğinin götürüldüğü hastaneye kaldırılan Seher Gözlemeci, röntgen cihazının bozuk olduğu gerekçesiyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkdildi. Seher Gözlemci'nin bebeği de yoğun bakım ünitesinde yer olmadığı için bir hastaneye gönderildi.
Seher Gözlemeci'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Otobüs şoförü Cemal Özbaş ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.(dha)