İşte 12 yaşındaki Nihat'ın vurulma anı

İşte 12 yaşındaki Nihat'ın vurulma anı
İşte 12 yaşındaki Nihat'ın vurulma anı
14 Ocak'ta Cizre'de hayatını kaybeden 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın vurulma anının görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan Nihat'ın yaşamını yitirdiği olayla ilgili olarak bir polis tutuklandı.

RADİKAL - 14 Ocak'ta Cizre’nin Yafes Mahallesi'nde açılan ateşte Nihat Kazanhan'ın başına bir kurşun isabet etti. Ağır yaralanan Kazanhan çevredekiler tarafından hastaneye kaldırıldı. Kazanhan hastanede yaşamını yitirdi. Görgü tanıkları silahın patladığı sırada bölgeden polis ekiplerinin geçtiğini iddia etti. Olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

VURULMA ANI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Fox TV Ana Haber 'de yayınlanan görüntülerde Şırnak'ın Cizre ilçesinde kafasından vurularak öldürülen 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın yere düşüş anları saniye saniye görülüyor. Öznur Aslan'ın ulaştığı görüntüler gündemi sarstı.

12 yaşındaki Nihat geri geri giderken aniden yere yığılıyor. Bir kamyonet kasasıyla hastaneye kaldırılan Kazanhan hayatını kaybediyor. Bir başka mobese görüntülerinde ise Nihat'ın öldürüldüğü yerin karşısında bir zırhlı polis aracı duruyor. Bir polis içeriden bir şey alırken kameranın açısı değişiyor.
İşte o görüntüler...


BİR POLİS TUTUKLANDI

Cizre'nin Yafes Mahallesi'ndeki yeni çevre yolu köprüsü yakınlarında 14 Ocak'ta meydana gelen ve Nihat Kazanhan'ın ölümüne neden olan olayla ilgili yürütülen soruşturma sürüyor.

Cizre Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü'nde görevli ve olay günü geçici görevle Cizre'ye gelen ekipte yer aldığı bildirilen bir polis tutuklandı.

Bu arada, Kazanhan'ın vurulma anı görüntülerinin de soruşturma dosyasında yer aldığı öğrenildi.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLMİŞTİ

Kazanhan'ın hayatını kaybetmesinden sonra olayın aydınlatılması amacıyla görevlendirilen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Ayhan Acet Cizre'de incelemede bulunmuştu.
Müfettişler, soruşturma kapsamında HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ozan Başurgan ve Kazanhan'ın ailesiyle görüşmüştü.


  http://www.radikal.com.tr/128212612821263

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yok - marcos_21

  12 yaşındaki UĞUR KAYMAZ polis tarafından 13 kurşunla öldürüldü ve beraat etti tüm polisler ve AİHM Türkiyeyi tazminata mahküm etti.Nihat yine polis kurşunuyla öldürüldü ve polisler yine beraat edecekler.çünkü ölen kürd olunca ülke kör sağır ve dilsiz oluyor ve adalet hiç mi hiç çalışmıyor...Çocuklar uyurken susulur, ÖLÜRKEN değil...

  suçlu - merenguer

  bu masumları daha iyiyi doğruyu yanlışı kötüyü ayırt edemeyen yavruları askerin karşısına çıkartanlardır. yani suçlu pkk dır. kötüleme başlayabilirsiniz. selamlar

  nedense - user780623

  nedense bu ülkede hep bir kesik görüntü var, nedense hiçbir kürt çocuğun faili belli olmuyor. neden???? bu bir şans mı? yoksa bize biçilmiş bir katliam mı?