İşte Ahmet Atakan'ın düşme anı

İşte Ahmet Atakan'ın düşme anı
İşte Ahmet Atakan'ın düşme anı
Hatay'da ODTÜ'ye destek eylemlerinde yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın düşme anını gösteren amatör kamera kaydı ortaya çıktı.

Görüntülerde 2 zırhlı aracı geçiş yaparken, üst katlardan bir kişinin düştüğü görülüyor


  http://www.radikal.com.tr/1150229115022934

  YORUMLAR
  (34 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @isakent - Kharon

  Ben o yorumu size ithafen yazmamıştım, aynı ayetle benzer yorum yazmışız sanırım o yüzden karışıklık olmuş.

  düşüyor ama neden - ugurlu7

  Herşeyden önce Gencecik bir fidan daha soldu çok üzücü çook.Görüntülere gelince Normalde yüksekten düşen her insan özellikle ellerini,bacaklarını kullanarak denge kurmaya çalışır.Bu görüntülerde öyle bir hareket göremiyoruz.Düşme anında refleks hareketleri yapmasına ne engel oldu soru bu. Adlitıb bunu çözebilecek güçte.

  Kharon - isakent

  okudugunuda anlamıyorsun galiba ben düşmüş diyorum videoda belli kör değiliz adamlar gördüklerini inkar ediyorlar vede bundan utanmıyorlar açıkmı:))

  polis mizanseni...? - tanlan

  polisin böyle bir mizansenle çekim yapıp medyaya servis etmiş ihtimalini es geçmeyelim. birden fazla görgü tanığı bu kadar pervasız ifade vermez!

  Görmeyene göz ne yapsın! - Dedemkorkut

  Bu görüntüyü izledikten sonra bazı insanlara söyleyecek söz bulamıyorum. Hem görgü şahitliği yapıp, hem de şahsın yukarıdan düşmediğini idda eden kafaların, olayı nasıl farklı görebildiklerine şaşıyorum. Demek ki, bir olay her göze farklı yansıyor! Aynı görüntü kimine, yukarıdan düşmüş gibi kimine de panzer çarpmış gibi görünebiliyor. Mesela ben bu videoda birinin yukarıdan düştüğünü gördüm. Buna rağmen tv. de izlediğim bir görgü şahidi burada yedinci kat yok. O Yukarıdan düşmedi diyebildi. Bu duruma göre, bu zihniyetteki insanların kurduğu partiler iktidara geldiklerinde millet, işsizlikten, yokluktan kırılsa, hatta acından ölse, onların gözüne görünen müreffeh bir Türkiye olacaktır. İlgilenenlere hatırlatırım.

  Olaya takılıp olguyu es geçmek... - X120

  Verilen ilk raporla Adli Tıp raporu çelişiyor. Görüntü net değil ve temel bir fizik kuralına aykırı nitelikte. Görüntülerle güvenilir görgü tanıklarının ifadeleri çelişiyor. Ama bütün bunların ötesinde bu çocuk ister düşmüş, ister vurulmuş olsun sonuç değişmez; gencecik bir insan öldü. Kendisine rahmet, ailesine sabır dilemek gerek. Asıl vahim olan, ülkenin şu anda içinde bulunduğu durumdur: Muhalifler devletin hiçbir kurumuna, hiçbir beyanına, raporuna, yetkilisine güvenmiyor, ki bunun için yeterince sebep var. Yandaşlarsa kadrolaşmayı, polisin insanlık dışı uygulamalarını, yargının durumunu, yolsuzlukları BİLMELERİNE RAĞMEN iktidarı savunmaya devam ediyor. Ama maalesef birilerini terörist-anarşist ilan etmek diğerlerini insan yapmaya yetmiyor.

  İtiraf beklemiyoruz ki! - ismailaa

  Atılan gaz fişeği, plastik mermi nedeni ile onca sakat, komada, kör kalmış, çeşitli yerlerinden yaralanmış yüzlerce insan varken ve hala bunları kabul etmeyen bir devlet anlayışı ile herşey inkar ediliyorken, tabiki Ahmet Atakan'ı vurduğunuzu kabul etmenizi beklemiyoruz.