İşte Akşam gazetesinin yeni sahibi

İşte Akşam gazetesinin yeni sahibi
İşte Akşam gazetesinin yeni sahibi
Akşam Gazetesi ve SKY 360 televizyonunu Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı satın aldı.

TMSF’nin el koyduğu Akşam Gazetesi ve SKY 360 televizyonunu Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı satın aldı.

Çukurova Holding’in borçları nedeniyle TMSF tarafından el konulan Akşam gazetesi, SKY 360 televizyonu ve Alem FM, 60 milyon dolar bedelle Kolin-Limak-Cengiz ortaklığına satıldı.
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, Limak olarak zaten uzun süredir medyaya girmek istediklerini, Mehmet Cengiz'den kendilerine böyle bir teklif gelince olumlu yaklaştıklarını anlattı. Özdemir, tek başına gazetenin ya da bir haber kanalının çok bir şey ifade etmediğini ancak bir gazete bir haber kanalı olunca daha anlamlı olacağını düşünerek, Akşam, Sky ve yine Türkiye 'nin en değerli radyolarından olan Alem FM ile Alem Dergisi'ni almakta tereddüt etmediklerini söyledi.

Akşam'da TMSF 'düzenlemesi': İsmail Küçükkaya gitti, Mehmet Ocaktan geldi


"60 MİLYON DOLAR BANA PAHALI GELİYOR"
Türkiye'nin en değerli gazete markalarından sayılan Akşam, Alem FM ve SKY için biçilen 60 milyon doların, çok düşük bir rakam olduğu iddialarına ise Nihat Özdemir, "Valla bana çok pahalı geliyor" karşılığını verdi.

TMSF, 'Show'a el koydu


Girdikleri her sektörde iyi bir yere gelme hedefiyle hareket ettiklerini belirten Özdemir, medya sektöründe de bu yayınları en iyi yere getirmeye çalışacaklarını ifade etti. "Medyada dostlarımız, arkadaşlarımız var. Görsel ve işitsel olarak medyaya yakınız. Şimdi daha da yakınlaştık. İnşallah başarılı oluruz" dedi.

Cengiz İnşaat'ın sahibi Mehmet Cengiz de söz konusu kurumları 60 milyon dolara üç eşit ortak olarak satın aldıklarını söylemişti.

TMSF EL KOYMUŞTU
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu'nun kamuya olan borçlarından dolayı grubun medya şirketlerine Mayıs ayında el koymuştu. Bu kapsamda Akşam Gazetesi ve Sky360 televizyonu da 24 Mayıs'ta TMSF yönetimine geçmişti.

TMSF yönetimine geçtikten sonra Akşam'ın Genel Yayın Yönetmenliği'ne İsmail Küçükkaya'nın yerine 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Ak Parti ’den Bursa milletvekili seçilen Mehmet Ocaktan getirilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/114254511425455

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yandaş mı ne yandaşı? - gundi ghandi

  Bir yerinizden yandaşlık edebiyatı uydurmayın. Nihat Özdemir AKP'ye oy bile vermez. Önyargılarla hareket edip duruyorsunuz

  hayırlı olsun - acipayamli2

  tuttuğu takımının maçlarına gitmekten gasteye uğrayamayan bir yayın yönetmeni ve etkisiz yazarlar akşamın sonu oldu.

  Haber eksik olmus - harmankordon

  Bu grubun ayni zamanda 3. hava alani ihalesinide alan grup oldugunu belirtmemenzi haberi eksik birakmis . Bu grup Turkiyedeki en buyuk ihaleleri ,cogunlukla kazanan bir yandas grubudur ve elbetteki bu ihaleler karsiliginda beyfendinin talimatiyla yeterince medya satin alip kole haline getireceklerdir...

  Yine aynı üçlü ! - ilbeg

  Bir gün sizlerin de hesap defterlerinizi birileri kontrol etmeye gelir elbet. Birkaç milyarı İsviçreye, Bahamalara falan yatırın da yarın meteliğe kurşun atmayasınız.

  aksam - oflu61

  Aksam gazetesini ve sky tv i satin alan Mehmet Cengiz.Rize'li ,basbakanin hemsehrisi.Butun medyayi ele geçiren başbakan bundan böyle kendine muhalif olan hiçbir ses duymak istemiyor.Yesinler senin demokratligini.Kenen Evren bile senden daha demokratti.