İşte ayın çıplağı...

Türkiye'nin ilk Erkek Sığınmaevi'nde kalan erkekler, sokakta yaşayan ve şiddete maruz kalan erkeklerin sorunlarını duyurmak için gazete çıkarmaya başladı: 'Kral Çıplak'.

KONYA - Türkiye'nin ilk Erkek Sığınmaevi'nde kalan erkekler, sokakta yaşayan ve şiddete maruz kalan erkeklerin sorunlarını duyurmak için gazete çıkarmaya başladı: 'Kral Çıplak'. Erkekler, gazetenin ilk sayıda, belediye başkanını 'Ayın Çıplağı' seçti.
Genel merkezi Konya'da bulunan Şefkat Derneği bünyesindeki Erkek Sığınmaevi'nde kalanlar, sekiz sayfalık 'Kral Çıplak' için hem muhabirlik hem de köşe yazarlığı yapıyor. 37 yaşındaki Ahmet Keşni, "Ben de eşim tarafından şiddete maruz kalınca evi terketmek zorunda kaldım. Günlerce köprü altlarında yaşam mücadelesi verdim. Halen sokakta yaşayan binlerce hemcinsim için mücadele etmeye karar verdim. Ancak insanımız 'Nasıl olsa erkektir, başının çaresine bakar' diyerek bizleri hep hor gördü" dedi.
SP'li başkan kızgın
Sığınmacı erkekler, gazetenin ilk sayısında sorunlarına yeterince duyarlılık göstermediklerini belirttikleri SP'li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'ya yüklendi. Özkafa ise gazetede kendisine hakaret edildiğini, seçimi etkilemeye yönelik davranıldığını ileri sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.