İşte Cem Garipoğlu'nun sahte kimliği

Münevver Karabulut cinayetinin üzerinden tam 145 gün geçti. Cem Garipoğ'lu ise hala bulunamadı. Aranmasına da devam ediliyor. Ancak ortaya çıktı ki Cem'in üzerinde profosyonelce hazırlanmış sahte kimliği var. Polis o kimliğe ulaştı. Ancak Cem'in başka sahte kimliği ya da kimlikleri var mı, bu şekilde mi rahatça kaçak hayatı yaşıyor o halen bilinmiyor.


Münevver cinayetinin 1 numaralı zanlısı Cem Garipoğlu, tam 145 gündür firari.Her yerde aranıyor. Polis onu ararken Cem Garipoğlu adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanına ulaştı. Cinayet sonrası, polis Bahçeşehir'deki villada bir çok delil buldu.

O delillerden biri de bu nüfus cüzdanıydı. Cem Garipoğlu adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı.

Cem Garipoğlu 20 Ekim 1991 doğumlu. Ama bu sahte nüfus cüzdanında doğum tarihi 29 Ocak 1990 olarak yazılmış. Yani Cem'in yaşı büyütülmüş.

Polis nüfus cüzdanını, kriminal laboratuvarına gönderdi. Kimlik optik cihazlarla incelendi. Polis o inceleme sonunda kimliğin sahte olduğunu anlayabildi.

Sahte nüfus cüzdanı renkli fotokopi ya da bilgisayar yazıcısı yardımıyla hazırlanmıştı. Orjianal gibiydi. Yani profosyonel ellerden çıkmıştı.

Sahte nüfus cüzdanı, cinayetin 'planlı olup olmadığı' tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Çünkü sahte kimliğin Cem'e sağladığı çok önemli bir avantaj var.

1991 doğumlu olan Garipoğlu'nu bir yaş büyütüp 18 gösteriyor ve tek başına yurtdışına çıkmasını sağlıyordu.

Polis şimdi sahte kimliği kimin ya da kimleri hazırladığını araştırıyor. Yanıtı aranan pek çok soru var. Sahte kimlik cinayetten ne kadar süre önce hazırlandı? Cem Garipoğlu sahte kimlikte neden yaşını büyük gösterdi? Acaba başka bir sahte kimlikle mi dolaşıyor?

Cinayetin üzerinden 145 gün geçti. Soruşturma sahte kimlikle yeni bir boyut kazandı. Polis de çalışmalarını sahte nüfus cüzdanı üzerine yoğunlaştı.(Cnntürk)