İşte eğitime ara verilen iller

İşte eğitime ara verilen iller
İşte eğitime ara verilen iller
İstanbul'da henüz bir tatil haberi yok! Kar yağışı nedeniyle bazı illerde eğitime ara verildi.

Bursa'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. 

Bursa'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilerleyen saatlerde etkisini artırarak devam etti. Kara hazırlıksız yakalanan sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler gece boyu tuzlama çalışması yaptı. Ankara , İnegöl- İstanbul , Gemlik, Karacabey ve Uludağ yoluna karla mücadele için ekiplerin konuşlandırıldığı bildirildi. Ekiplerin, kar yağışı devam ettiği sürece konuşlandırıldıkları noktalarda çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi. Gece boyunca etkili olan kar yağışı nedeniyle Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan ilçelerinde ise bazı köy yollarının ulaşıma kapandığı öğrenildi. Kapanan yolları açma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. 

Öte yandan yağan karın tadını çıkarmak isteyen bazı vatandaşlar kendilerini sokağa atarak kar topu oynadı. Kent merkezinde kar yağışının Cuma gününe kadar sürmesi bekleniyor.
Kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

BUDO 2 SEFERİNİ İPTAL ETTİ

Bursa Deniz Otobüsleri(BUDO) kötü hava koşulları nedeniyle sabah saatlerindeki 2 seferini iptal etti.
Bursa Deniz Otobüsleri internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 07.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) ile 08.30 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. 


İstanbul'da 'kar tatili' beklentisi

Galatasaray - Juventus maçı bugün saat 15.00'te

İstanbul'dan kalkan iki uçağa yıldırım isabet etti

İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor

THY 22 seferi iptal ettiNEVŞEHİR'DE OKULLAR KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TATİL EDİLDİ

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 12 Aralık Perşembe gününe kadar bir gün ara verildiği bildirildi.

DÜZCE'DE EĞİTİME KAR TATİLİ

DÜZCE'de etkili kar yağışı nedeniyle Yığılca, Kaynaşlı, Gölyaka ve Çilimli ilçelerindeki okullar bir gün süreyle tatil edildi.

BOLU'DA EĞİTİME KAR TATİLİ

Bolu'da iki gündür kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilirken, Bolu Valisi İbrahim Özçimen sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan bugün Bolu, Mengen, Gerede, Mudurnu ve Göynük'te okulların kar yağışı nedeniyle tatil edildiğini açıkladı.

KİLİS'TE OKULLARA KAR TATİLİ

Kilis'te, etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.
Akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı Kilis'te yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle kentin bazı bölgelerinde hasarlı kazalar meydana gelirken; ekipler yollarda buzlanmalara karşı önlem aldı. Yağış nedeniyle Kilis Valiliği'de, 11 Aralık 2013 tarihinde okulların tatil olduğunu duyurdu. Kilis Valisi Süleyman Tapsız da, okulların tatil olduğunu sosyal medya ağı Twitter'dan şöyle duyurdu: 'Yoğun kar yağışı nedeniyle Kilis'te ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edilmiştir.'

KONYA'NIN 2 İLÇESİNDE EĞİTİME KAR ENGELİ

Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ereğli ve Halkapınar ilçelerinin merkez, köy ve beldelerinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda sorun yaşanmaması için 1 gün (Çarşamba) tatil edildiğini duyurdu.

SAMSUN'DA OKULLAR TATİL
SAMSUN'da yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi dahil 14 ilçede okullar bir gün süreyle tatil edildi.
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Samsun'da da hayatı felç etti. Gece başlayan yoğun kar yağışı Samsun kent merkezini beyaza bürüdü. Sabah işe ve okula gitmek için kalkan Samsunlular, yollarda mahsur kaldı. Samsun Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda Ladik, Havza ve Vezirköprü hariç kent merkeziyle birlikte 14 ilçede ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullar bir gün süreyle bugün tatil edildi. Öte yandan kar yağışı nedeniyle araçlarda yollarda mahsur kaldı. Kar lastiği ve zinciri olmadan yola çıkan vatandaşlar, trafiği felç etti. Araçlar kayarken, trafikte uzun konvoylar oluştu.

BALIKESİR'DE OKULLARA KAR TATİLİ

BALIKESİR'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Valilik, kent merkezi ve bağlı köylerle, Dursunbey, Susurluk ve Manyas ilçelerindeki okullarda, ayrıca İvrindi İlçesi'ndeki taşımalı eğitime ara verildiğini açıkladı. Yaklaşık 45 köye ulaşamın sağlanamadığı öğrenildi. 

Balıkesir'de dün (Salı) saat 24.00 sıralarında etkisini arttıran kar yağışı halen sürüyor. Balıkesir Valiliği, İl merkezi ve il merekezine bağlı köyler, Dursunbey, Susurluk ve Manyas ilçelerindeki okullarda, ayrıca İvrindi İlçesi'ndeki taşımalı eğitime 1 günlük ara verildiğini duyurdu. Kar yağışına göre, eğitime verilen aranın uzatılabilceği öğrenildi. Öte yandan Balıkesir- İzmir, Balıkesir- Bursa ve Balıkesir- Çanakkale karayollarının ulaşıma açık olduğu, ekiplerin tuzlama çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. Yolların açık olmasına rağmen, polis ve jandarma ekipleri, zincirsiz araçların trafikte seyretmesine izin vermiyor. Balıkesir'in Şamlı Beldesi ile merkeze bağlı 20 köyde ise elektriklerin kesik olduğu, ekiplerin akım vermek için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Balıkesir kent genelinde saat 09.30 itibariyle çoğunluğu Dursunbey İlçesi'ne bağlı olmak üzere yaklaşık 45 köy yolunun kar nedeniyle kapalı olduğu kaydedildi. Köylere ulaşımın sağlanması için ekiplerin başlattığı çalışmaların sürdüğü bildirildi.

KONYA'DA 4 İLÇEDE EĞİTİME KAR ENGELİ

KONYA'nın 4 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, dünden beri devam eden yoğun kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma nedeniyle Ereğli, Halkapınar, Emirgazi ve Derbent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini bildirdi. Hadim İlçesi'nde de taşımalı sistemde eğitime ara verildi.
Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya-İstanbul arası uçak seferlerininde iptal edildiği öğrenildi.

İSLAHİYE'DE OKULLARA KAR TATİLİ

GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde, dün gece başlayan ve halen süren kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İslahiye'de dün akşam saatlerinde başlayan ve gece boyu devam eden kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 10 santimi bulduğu ve halen devam eden kar yağışı ilçeyi beyaz bir renge bürüdü. Hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı sonrası İslahiye Kaymakamlığı tarafından eğitime 1 gün ara verildi ve bu karar ilçe merkezinde belediye hoparlörleri köylerde ise camilerden yapılan anonslarla duyuruldu.

İslahiye Kaymakamı Ünal Çakıcı, kar yağışının sürmesi nedeniyle eğitime ara verildiğini söylerken, kapalı köy yollarının ise bulunmadığını kaydetti.