İşte en 'anlamlı' anıt

12 Kasım Depremi'nde hayatını kaybedenlerin anısına Bolu Valiliği ve Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan deprem anıtı ve müzesi perişan halde...

BOLU - 12 Kasım Depremi'nde hayatını kaybedenlerin anısına Bolu Valiliği ve Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan deprem anıtı ve müzesi perişan halde... 2001 yılında hizmete açıldıktan birkaç ay sonra kaidesi çatlayınca onarım gören deprem anıtı ve müzesi, çatısındaki çatlaklar nedeniyle yeniden su almaya başladı. Rutubetten sıvaları dökülen müzenin içi de yağmur suyuyla doldu. Müzenin içiyle çevresinde de çöp birikmeye başladı. Ziyaret için gidenlerse, içeri giremiyor, çünkü müze kapalı.
Bolu Valisi Mehmet Ali Türker, 12 Kasım Deprem Anıtı ve Müzesi'nin tüm sorumluluğunun belediyeye ait olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Yüksel Ceylan ise, Aki İnşaat tarafından yapılan anıt ve müzenin kesin kabulünün yapılmadığını belirterek, "Anıt ve müzede biz sadece personel görevlendirdik. Bunun dışında herhangi bir sorumluluğumuz yok. Ancak müzenin tamiratı en kısa zamanda yapılarak ziyarete açılacak" dedi. Kılıçarslan Köyü'nde, kalıcı konutların yanı başına yaptırılan deprem anıtı ve müzesi 150 milyar liraya mal olmuştu.