@ismailsaymaz

İşte, moloz cinayetinin görüntüleri

İşte, moloz cinayetinin görüntüleri
İşte, moloz cinayetinin görüntüleri
İstanbul'da, "moloz" tartışması yüzünden işlenen cinayetin görüntü kaydına Radikal gazetesi ulaştı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Davutpaşa'daki Cömertkent sitesinin güvenlik müdürü Can Erol ile sitede oturan Mustafa Gündoğar arasında 7 Kasım günü 'moloz kavgası' çıktı. Erol, yumrukladığı Gündoğar’dan özür dilese de bu kez kavgaya, Gündoğar’ın oğlu İhsan Haluk girdi. Görüntülere göre kızgın genç , ertesi gün babasına vurmakla suçladığı Erol’u kafa ve yumruk atarak yere düşürdü. Erol da belinden çıkardığı bıçağı Gündoğar’a saplayarak, öldürdü.
Davutpaşa’daki Cömertkent sitesinde 8 Kasım’da meydana gelen cinayet bir gün önceki kavgayla başladı. Site sakinlerinden Mustafa Göndoğar bir aydır evinde tadilat yaptırıyor ve iddiaya göre evinden çıkan molozları otopark kısmında tutuyordu. Sitenin güvenlik müdürlüğünü yapan 34 yaşındaki Can Erol, molozları kaldırması için bir aydır Gündoğar’ı uyarıyordu. İki kişi arasında gerginlik çıktı. İddiaya göre Erol, 55 yaşındaki Göndoğar’a yumrukla vurdu. Ertesi gün Erol, Gündoğar’dan özür diledi. Gündoğar, oğlu İhsan Haluk’un olayı duyduğunu, konuşmaya geleceğini belirterek, “Sen alttan al, fazla büyümesin” dedi. Erol da “Tamam” dedi. Bu görüşmeden dakikalar sonra İhsan Haluk Gündoğar iki arkadaşıyla siteye gelerek Erol’la görüştü. Güvenlik kameraları önünde süren bu görüşmeye, emlakçı Zekeriya Batur da eşlik etti. Batur’un anlatımına göre Erol, “Sen 60 yaşındaki adama nasıl vurursun?” diye soran Gündoğar’dan özür diledi. Gündoğar ise, “Araya arkadaşlar girmeseydi aramız çok pis bozulacaktı” dedi. İKİ KEZ BIÇAKLADI

Sitenin güvenlik kameralarına göre; oturduğu banktan birden bire kalkan Gündoğar, Erol’a kafa attı. Ardından, yere düşen Erol’a iki kez de yumrukla vurdu. Erol ayağa kalkıp arkasında sakladığı bıçağı çıkardı. Kalabalığın araya girmesine rağmen Erol, peşinden koştuğu Gündoğar’ı kalbinden iki kez bıçakladı. Gündoğar olay yerinde hayatını kaybederken, Erol ise bir gün sonra polise teslim oldu. Erol tutuklanarak cezaevine kondu. Erol'un avukatı Fırat Epözdemir, “Görüntülerden anlaşılacağı üzere, İhsan Haluk Gündoğar ile anlaşmaya çalışan müvekkilimiz, maruz kaldığı saldırıyı defetmek amacıyla bu fiili gerçekleştirmiştir” diyor.


  ETİKETLER:

  Cinayet

  ,

  İstanbul

  ,

  güvenlik

  ,

  genç

  ,

  site

  http://www.radikal.com.tr/116086911608694

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Güvenlik görevlisi ve Bıçak - Derin Okyanus

  Güvenlik görevlisi bıçak taşımak için yetkilendirilmiş mi?

  ... - myasin

  İki yumruğun bedeli bir cinayet olmamalıydı.

  Güvenlik grevlileri - brotherlouie

  Bu arkadaşlar kendilerini Polis veya Asker sandıkları için halka ceberrutluk yapmaktadırlar. Eğitimsiz ne kadar insan varsa kısa bir programdan geçerek rahatlıkla güvenlik görevlisi olabiliyor. Konunun içeriğini bilmediğim için bu olay hakkında konuşmak istemiyorum ama genelde vatandaşlarla girdikleri tartışmaların hepsinde haksızlardır.

  Cahillik işte! - gerçeklik

  Evet çok güzel def etmiş,her fiil böyle def edilmeli yoksa kan nasıl çıkar değil mi ama!