İşte o dosyanın yeni savcıları

İşte o dosyanın yeni savcıları
İşte o dosyanın yeni savcıları
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda 'ikinci dalga' olarak anılan soruşturma dosyasından el çektirilen Savcı Muammer Akkaş'ın yerine geçen savcılar belli oldu.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBULYolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ‘ikinci dalga’ olarak anılan soruşturma dosyasından el çektirilen Savcı Muammer Akkaş'ın yerine geçen savcılar belli oldu. Bundan sonra soruşturmayı İstanbul Terörle Mücadele Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ile Savcılar İdris Kurt, İrfan Fidan, Fuzuli Aydoğdu ve İsmail Uçar yürütecek. 

Ergenekon savcısı Muammer Akkaş'ın 2 yıldır yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet soruşturması Terörle Mücadele Kanunu ile yetkili Cumhuriyet Savcıları İdris Kurt, İrfan Fidan, Fuzuli Aydoğdu ve İsmail Uçar'a devredildi. Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ise koordinasyon görevini üstlendi.

ZAHİD AKMAN'I SERBEST BIRAKMIŞTI

Adli kaynaklardan alınan bilgilere göre, 4 savcı ile, koordinatör görevi olmamasına rağmen Başsavcı vekili Fehmi Tosun sık sık toplantı yapıyor. Tosun, Deniz Feneri soruşturmasının ilk aşamasında şüpheliler Zahid Akman ile Zekeriya Karaman'ı ilk sorgularının ardından serbest bırakan isim olarak biliniyor.